Ranní špička? Parádička!

pondělí, 21. října 2013, 14:42

Tak už nejenom v Praze trávíte hromady času na ucpaných silnicích, ale i v Liberci. Zvlášť v posledních dnech je to na našich libereckých silnicích parádní zážitek.

Nejdřív se kopalo vedle divadla. Kolona aut a do toho se motající chodci. Pošušňáníčko. Ale což, opravit to musíme – jak by řekly posmutnělé cedule známé od našich větších silnic. Tak jo.
A dál? Teď to máme zase u Viaduktu. Stačí zavřít jednu odbočku a je to. Štrúdly aut od křižovatky ke křižovatce, hlavně ráno, když všichni spěchají do práce. Hm. Bomba. To abych vyrážela skoro o půl hodiny dřív než obvykle. Včas jsem nepřijela, za dobu uzavírky, snad ještě ani jednou.
A parádní labyrint nám řidičům nachystali taky na křižovatce u bývalého Ambiente. Kudy tedy jako jet? V tom jejich značení, aby se prase vyznalo. Možná už tato záludnost zmizela, ale ještě pár dny jsme tam s kolegou vymýšleli, jak co nejrychleji projet a odjet a nesrazit se přitom s někým jiným.
No a tak když si to takhle proplétám, opepří mi ranní špičku školáci. Ani se nedivím, že u většiny přechodů u škol stojí policajti. Ale co kdyby si třeba stoupli na zastávku tramvaje k průmyslovce? Nejdřív se mi vrhnout pod kola kluci, kteří přelézají mezi dvěma vozy (blázni!) a pak se za vozem, bez rozhlédnutí vyvalí houf různě starých dětí. Středoškoláci se alespoň rozhlédnou a pozastaví, ale prckové z vedlejší základky letí, auto neauto. Brrr. Příště už doufám vystupující dětičky nestihnu.
A co tím vším chci říct? No že to je pěknej vopruz, jezdit takhle ráno Libercem. Proč se musí opravovat všechny silnice v centru najednou a nezačalo se s tím postupně a už třeba o prázdninách? A proč si nikdo nestoupne ráno na zastávku a opírá se o zeď až u vchodu do školy? Vždyť by stačilo používat hlavu a hned by se nám do práce jezdilo veseleji. 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Neuvěřitelné se stalo skutečností. Border...

  • FOTO: Myší trus, odpad a okousané potraviny....

  • Tragická zpráva pro všechny fanoušky Linkin...

  • Další tragický střet auta s traktorem....