Počasí dnes11 °C, zítra16 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

Dramatická série pokračuje. I po dvou zápasech v Pardubicích je florbalové play down nerozhodné

2:2. Takový je stav po prvních čtyřech utkáních série play down florbalové Tisport Superligy mezi Libercem a Pardubicemi. Každý zápas je vyrovnaný, v tom posledním dokonce rozhodovaly nájezdy. V nich byl úspěšnější Liberec a tak se série vrací pod Ještěd se dvěma vítězstvími na obou stranách.

Čtvrtý zápas byl velice vypjatý. Pokud by vyhráli domácí, šli by do trháku na 3:1, Liberečtí tak museli zabrat. Dvě třetiny to ale na výhru nevypadalo, domácí šli v první části do vedení, které ve druhé dvacetiminutovce ještě navýšili, hosté se ale nevzdali a obětavým výkonem dokázali ve třetí třetině smazat dvoubrankové manko. V prodloužení gól nepadl, o vítězi tak museli rozhodnout nájezdy. V těch měli lepší nervy Liberečtí a skvěle se předvedl gólman Vaníček, který vychytal tři ze čtyř pokusů Pardubic.

Hráčem utkání byl kromě gólmana Vaníčka také Tomáš Marek, který přihrál na tři ze čtyř gólů hostí.

Milan Koubek (Pardubice) „Vyrovnané utkání, ve kterém jsme v první a druhé třetině tahali za delší konec. Bohužel, ve třetí třetině jsme opět Liberci dovolili návrat do utkání. Ten tuto šanci využil a vyrovnal. Závěrečné nájezdy už byly loterie. Série je vyrovnaná na 2:2. Nic víc. My víme, že když budeme hrát 60 minut zodpovědně, tak máme na to v Liberci vyhrát.“

Jan Král (Liberec) „Dnes obrovské morální vítězství, které jsme už opravdu potřebovali. Lepší pasáže se střídaly s těmi horšími, ale to k tomu patří. Dnes mi možná vyrašily i nějaké šediny. Za týden se sem vrátíme znovu vyhrát.“

Sokol Pardubice - FBC Liberec 4:5pn (1:0, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 08:22 Martin Zozulák (Přemek Pakosta), 28:42 Martin Zozulák (Ivo Teichman), 34:43 Ivo Teichman (Marek Ďopan), 55:12 Jan Kourek (Václav Oubrecht) - 30:31 Prokop Ferdan (Tomáš Marek), 43:20 Prokop Ferdan (Tomáš Marek), 54:16 Jan Baudisch (Pavel Hůza), 56:09 Petr Salát (Tomáš Marek), rozhodující nájezd Petr Salát. Rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Diváků: 305. Zásahy brankářů: Jakub Levínský 28 - Vít Vaníček 18.

Série pokračuje pátým utkáním v Liberci, kdo ho zvládne, bude mít mečbol. Den a čas zápasu teprve bude určen.