Počasí dnes3 °C, zítra5 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela

Florbalisté mají mečbol. V dramatickém utkání přetlačili Pardubice a chybí jim jediné vítězství

Skvělým obratem ze třetí třetiny získali liberečtí florbalisté v nedělním pátém utkání série o udržení se v superlize mečbol. Po dvou třetinách přitom s Pardubicemi prohrávali už 2:4 a jejich výkon obrat ve skóre nesliboval. Ale stalo se, minutu a dvacet jedna vteřin před koncem rozhodl Ferdan.

Důležitost utkání se projevila na obou stranách a zápas začal hodně nervózně. Góly ale padaly a už na začátku třetí minuty se prosadil hostující Gregor. Domácí pak vyrovnali, jenže o minutu později opět prohrávali. I tentokrát ale rychle zareagovali a už na konci osmé minuty se začínalo znovu.

Druhé dějství patřilo hostím, kteří se dvakrát trefili a do třetí třetiny šli s náskokem. Jenže v ní přišel obrat a domácí třemi góly zápas otočili.

O víkendu se hraje šesté utkání v Pardubicích. Pokud Liberec vyhraje, zachrání nejvyšší soutěž, v opačném případě se v sedmém zápase rozhodne v Liberci.

Jan Král (Liberec) „Od nás asi nejhorší výkon v sérii, který paradoxně stačil na vítězství. Dobře jsme hráli prvních deset minut, pak jsme úplně vypadli z tempa. Zápas se opět rozhodl v poslední 5minutovce, která byla z naší strany lepší než soupeřova.“

Milan Koubek (Pardubice) „Slabší první třetina. Ve druhé a ve třetí třetině jsme se zlepšili. Bohužel nám nevyšla koncovka dle představ. Věřím, že když budeme hrát, tak vyhrajeme a za dva týdny se tady zase uvidíme.“

Pátý zápas play down Tisport Superligy

FBC Liberec – Sokol Pardubice 5:4 (2:2, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 06:05 Matěj Klucho (Prokop Ferdan), 07:54 Jiří Strobach (Daniel Kroupa), 45:12 Pavel Hůza, 52:07 Jiří Strobach, 58:39 Prokop Ferdan (Radek Valeš) - 02:10 Lukáš Gregor (Michal Janeček), 07:06 Ondřej Kunt (Jakub Burian), 21:56 Lukáš Gregor (Michal Janeček), 32:00 Jan Kourek (Tomáš Dlesk). Rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváků: 172. Zásahy brankářů: Vít Vaníček 18 - Jakub Levínský 17

Stav série: 3:2