Počasí dnes4 °C, zítra3 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Další prohra, liberečtí florbalisté dostali v Brně osm branek

Ani ve druhém utkání nové superligové sezóny se libereckému týmu FBC moc nedařilo. V první třetině sice dotáhl dvoubrankový náskok domácích buldoků, ti ale poté vždy dokázali odskakovat. Nakonec vyhráli 8:4 a po dvou kolech je Liberec na chvostu tabulky.

O výhře domácích rozhodla především druhá třetina, kdy domácí udeřili hned třikrát a Liberec nedokázal ani jednou zareagovat. Brno tak získalo náskok 5:2, který pak poměrně v klidu hlídalo. Jediným světlým momentem hostí tak jsou dvě branky Petra Saláta.

Zdeněk Skružný (FBC Liberec) „Nejsme schopni udržet stabilní výkon po celé utkání. Rozhodlo se v závěru 2. třetiny. Třetí třetina byla z naší strany jen křeč a snaha za každou cenu utkání zvrátit. Domácí zvítězili zaslouženě.“

Jan Kadlec (Brno) „Dnes jsme odehráli těžší zápas než ve čtvrtek. Pro vývoj byly důležité přesilovky a oslabení. Střelecky ani herně se nám nedařilo. Někteří začali hrát až od 30. minuty zápasu. Přesto jsme měli ve hře hezké momenty. Stále k řešení je počet a charakter našich inkasovaných branek.“

Bulldogs Brno – FBC Liberec 8:4 (2:2, 3:0, 3:2)

Branky a asistence: 01:47 Václav Černoch (Jiří Bauer), 03:09 Petr Kadlec (Michal Pešák), 27:32 David Sládeček (Jiří Juhaňák), 38:54 Václav Černoch (Jiří Juhaňák), 39:18 Jiří Bauer (David Coufal), 43:36 Petr Kadlec (Václav Černoch), 56:07 Petr Koláčný (David Coufal), 58:54 David Sládeček - 12:28 Tomáš Marek (Radek Valeš), 15:08 Matěj Klucho (Lukáš Veselý), 47:46 Petr Salát (Lukáš Veselý), 48:23 Petr Salát (Daniel Kroupa). Rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada. Vyloučení: 2:1, využití: 1:2. Diváků: 299. Zásahy brankářů: Filip Kuhn 11 - Vít Vaníček 22