Počasí dnes6 °C, zítra4 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie
Bez reklam

Florbalisté sahali po vítězství nad Střešovicemi. Nakonec berou jen bod

Jako příslib do dalších zápasů hodnotí liberecký trenér Zdeněk Skružný bod proti Tatranu Střešovice. Zápas hraný před více než čtyřmi stovkami diváků v Home Credit aréně měli liberečtí skvěle rozehraný, v pětiminutovém oslabení ale dvakrát inkasovali. Nakonec prohráli v prodloužení 5:6.

Liberečtí byli od začátku lepší a po sedmnácti minutách vedli po brankách Ferdana a Valeše už 2:0. Jenže o minutu později korigoval Slavík, a tak se šlo po první třetině do šaten za stavu 2:1.

Druhá třetina skončila stejným stavem. Nejprve sice vyrovnal hostující Gašparík, domácí ale dvěma slepenými góly nejprve Valeše a pak Saláta odskočili na dvoubrankový rozdíl.

Ve třetí třetině domácí drželi nadějné skóre, ale pak fauloval Baudisch a dostal pětiminutový trest. V něm se hosté dvakrát prosadili a bylo srovnáno.

Jenže to nebylo vše a domácí po střele Veselého šli ještě jednou do vedení.

Střešovice pak v závěru odvolali gólmana a dokázali vyrovnat. Po minutě a půl prodloužení pak rozhodl Vítovec.

Zdeněk Skružný (Liberec) „Oproti předchozím zápasům se nám podařil jak vstup, tak i jednotlivé cíle, které jsme si do zápasu dali. A nebýt vyloučení, které možná plynuly i z přemíry snahy, jsme mohli zápas vyhrát za tři body, ale i bod ze zápasu bereme jako příslib k lepším zítřkům.“

Daniel Fišer (Střešovice) „Do dnešního utkání jsme vstoupili spíše pasivně bez dostatečného důrazu v soubojích a to se s námi táhlo po celé utkání . V e třetí části nám výrazně pomohla pěti minutová přesilovka, v níž se nám podařilo dvě branky. A tím se dostat zpět do zápasu. Nakonec musíme být rádi aspoň za dva body."

FBC Liberec – Tatran Střešovice 5:6 pp (2:1, 2:1, 1:3)

Branky a asistence: 11:20 Prokop Ferdan (Petr Salát), 16:13 Radek Valeš (Petr Salát), 34:46 Radek Valeš (Petr Salát), 35:47 Petr Salát (Daniel Kroupa), 55:48 Lukáš Veselý (Tomáš Marek) - 17:29 Jakub Slavík (Peter Nehila), 31:48 Ronald Gašparík (Ondřej Vítovec), 53:32 Jakub Slavík (Ronald Gašparík), 53:52 Ronald Gašparík (Ondřej Němeček), 58:13 Milan Meliš (Ondřej Vítovec), 61:26 Ondřej Vítovec (Ondřej Němeček). Rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; Vyloučení: 2 + Jan Baudisch 5:4; Využití: 2:1; Diváků: 432