Počasí dnes11 °C, zítra14 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa

Derby v bouřlivé atmosféře zvládl Liberec. Třináct stovek diváků vidělo třináct branek

Po dvou letech se v soutěžním utkání opět utkaly týmy České Lípy a Liberce. Hrálo se na českolipském zimním stadionu, kam dorazilo 1322 diváků. V bouřlivé atmosféře se hrál florbal na doraz. Zkušenější hosté byli prakticky celý zápas ve vedení, nadšený výkon ale domácím přinesl alespoň bod.

Do vedení šel v deváté minutě Liberec, když se prosadil Kopecký. Domácí ale ve dvanácté minutě dvěma rychlými góly skóre otočili. Ještě v první třetině dokázal vyrovnal Baudisch.

A skóre se dále přelévalo – Na 3:2 pro hosty dal druhým gólem Kopecký. Pak přišla série vyloučení, kterou ale hosté potrestali pouze gólem Veselého.

Domácí se nevzdali a vyrovnali na 4:4. Jenže drama pokračovalo a hosté opět dvěma góly odskočili. To už do konce zbývalo necelých devět minut. České Lípě se přesto podařilo srovnat a dovést zápas do prodloužení, minutu před koncem vyrovnával nejzkušenější hráč domácích Štepán Slaný.

V prodloužení mohli diváci vidět novinku – hru 3:3. A s tou se lépe popasoval Liberec, Veselému stačila minuta, aby rozhodl a zkompletoval hattrick.

Lenka Bartošová (Česká Lípa) „Nejvíce mě mrzí naše druhá třetina, která se nám opravdu nepovedla. Nemůže se nám stávat, že začneme být pasivní a tím nechat soupeře tvořit. A bohužel opět jsme se nechali pětkrát vyloučit. Na štěstí se nám povedla třetí třetina a tak jsme získali alespoň zlatý bod.“

Zdeněk Skružný (Liberec) „Skvělá atmosféra, nadprůměrné superligové utkání. Neproměněná série přesilovek nás stála více bodů.“

FBC Česká Lípa - FCB Liberec 6:7 (2:2, 0:2, 4:2)

Branky a asistence: 11:35 Marek Dzierža (Štěpán Slaný), 11:59 Jakub Novák (Radovan Vnuk), 40:09 Lukáš Mlejnek (Štěpán Slaný), 48:28 Tomáš Marek(vlastní branka), 54:58 Kamil Břiška (Jaromír Ekl), 58:03 Štěpán Slaný (Jaromír Ekl) - 08:51 Jakub Kopecký (Lukáš Kořínek), 12:56 Jan Baudisch (David Böhm), 27:31 Jakub Kopecký, 29:54 Lukáš Veselý (Bohuslav Ferdan), 50:06 Radek Valeš, 51:20 Lukáš Veselý, 61:12 Lukáš Veselý (Radek Valeš). Rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 5 + Jakub Jirsa 10:3; využití: 2:1; diváků: 1322; zásahy brankářů: Jan Dvořák 27 - Vít Vaníček 14