Počasí dnes11 °C, zítra14 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa
Bez reklam

Po roce opět superliga. Postup vystřelil florbalistům Ferdan minutu před koncem

Pouhý rok strávili liberečtí florbalisté v druhé nejvyšší soutěži. I když to zpočátku nevypadalo, sezona nakonec byla více než úspěšná a v playoff hráči FBC ztratili jediný zápas. Postup ve čtvrtém zápase vystřelil libereckým necelou minutu před koncem Prokop Ferdan.

Liberec začal na půdě kladenských Kanonýrů parádně a brzy vedl 2:0. Domácí ale ještě před první přestávkou stihli snížit. Vyrovnaný zápas pokračoval i ve druhé třetině. Liberec nejprve Ferdanem odskočil na dvě branky, Kladno ale opět vyrovnalo.

Ve třetí třetině šlo Kladno poprvé do vedení a mířilo za vyrovnáním série a rozhodujícím zápasem do Liberce. Jenže v 54.minutě vyrovnal Ferdan a stejný hráč necelou minutu před koncem rozhodl o postupu Liberce do Superligy.

Finále playoff první ligy florbalu, 4.zápas

Kanonýři Kladno – FBC Liberec 5:6 (1:2, 2:1, 1:2)

Konečný stav série: 1:3

Branky: 19. Tomáš Nushart, 35. Dušan Přívara, 40. Antonín Pertlík, 46. Michal Klápa, 47. Dušan Přívara - 12. Tomáš Marek, 17. Radek Valeš, 22. Prokop Ferdan, 42. Radek Valeš, 54. Prokop Ferdan, 60. Prokop Ferdan