Počasí dnes11 °C, zítra16 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto
Bez reklam

Pokračuje boj o záchranu: Do Teplic jedeme vyhrát, říká extepličák Potočný

Liberecký Slovan se po středečním vyřazení v MOL Cupu musí opět rychle přeorientovat na domácí soutěž. A jede na neoblíbená teplická Stínadla, kde se mu roky nedařilo, a dokonce tu hodně dlouho ani nemohl dát gól. To se zlomilo loni, když tu vyhráli 3:0. Podobný výsledek by Liberečtí jistě brali i dnes. Zápas začíná v 18.15 a řídí ho sudí Zelinka.

„Do Teplic jedeme vyhrát, protože s naší kvalitou na to rozhodně máme. Nepatříme tam, kde jsme doteď byli. Patříme nahoru, takže doufám, že budeme ve vítězstvích pokračovat," říká odhodlaně Roman Potočný, který ještě na podzim za Teplice hrál.

Pro něj to tak bude hodně pikantní utkání, stejně jako pro Radima Breiteho a také Egona Vůcha, který naposledy po skvělém výkonu v dresu Slovanu zápas na Stínadlech dvěma góly rozhodl.

Proti ale budou domácí, kteří na jaře berou jen chválu za předvedené výkony a do jisté míry i výsledky. Naposledy dokonce vedli pět minut před koncem 2:0 v Plzni a i když o vítězství přišli, kdo zápas viděl, jistě parádní výkon Teplic musel ocenit.

To Liberec má vítězství nad Karvinou, náladu si ale pokazil vyřazením v poháru, kdy především druhý poločas utkání nebyl vůbec dobrý. Problémem je také mnoho zraněných. Ani v nominaci na pohárové utkání nebyli Baroš, Latka, Coufal, nebo Dúbravka. Jen na chvíli se do zápasu zapojil Bartl a už v poločase musel střídat Karafiát.

FK Teplice (6.) - Slovan Liberec (11.)

Výkop: sobota 8. dubna, 18:15 (O2 TV Sport)

Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Hrabovský

Bilance: 41 17-8-16 (49:49)

Poslední zápas: 0:2

Předpokládané sestavy
Teplice: Chudý - Vondrášek, Ljevakovič, Šušnjar, Krob - Soungole, Kučera - Fillo, Hora, Nivaldo – Červenka
Liberec: Hladký - Mikula, Kúdela, Polák, Kerbr - Souček - Ekpai, Ševčík, Potočný, Vůch - Voltr.

Absence: Jeřábek (4 ŽK) - Coufal, Latka, Karafiát (všichni zranění), Dúbravka, Breite, Baroš, Graiciar, Kerbr, Machuča, Bartošák (všichni nejistý start).

Nejlepší střelci: Vaněček (6) - Bartl (4)

Disciplinární ohrožení: Šušnjar, Vaněček, Vondrášek - Baroš, Breite, Coufal, Ekpai (všichni 3 ŽK).

Zajímavosti

Teplice v lize s Libercem 3x za sebou prohrály a nedaly ani gól
Liberec vyhrál jediný z posledních 11 ligových zápasů v Teplicích
Teplice z posledních 6 zápasů jen jednou prohrály (2 výhry, 3 remízy)
Teplice z 6 posledních domácích zápasů jen jednou prohrály (3 výhry, 1 remíza)
Liberec prohrál jediné z posledních 4 kol
Liberec prohrál posledních 5 venkovních ligových zápasů
Liberec má s 16 góly spolu Bohemians 1905, Jihlavou a Příbramí nejhorší útok ligy