Počasí dnes17 °C, zítra19 °C
Sobota 27. dubna 2024  |  Svátek má Jaroslav

Záchrana už je blízko. Slovan vyhrál v Hradci Králové gólem z penalty

Velký krok k záchraně udělal Slovan v zápase v Hradci Králové. V 25. ligovém kole totiž vyhrál nejtěsnějším možným výsledkem 1:0 a na sestupující už má pět utkání před koncem 9 bodů. Hrdinou utkání se stal Milan Baroš, který zařídil penaltu. Tu s přehledem na konci první půle proměnil Milan Kerbr.

Do vedení mohli jít Liberečtí už po dvaceti minutách. Kúdela se dostal před brankáře domácích, jenže ho neprostřelil. Po půlhodině mohli udeřit domácí, exliberečák Martan centroval před bránu, Dúbravka ale situaci vyřešil.

Jen o pár minut později šel sám na bránu Baroš, na poslední chvíli ho ale zablokoval Hůlka.

Skóre se tak měnilo až v závěru poločasu, kdy byl ve vápně faulovaný Baroš a Kerbr penaltu bezpečně proměnil.

Druhý poločas hrál Slovan velmi obezřetně a Hradec do šancí moc nepouštěl. Vzrušení tak přinesla 65. minuta kdy byli za vzájemný konflikt vyloučeni Ševčík a Malinský.

Slovan si pak těsný náskok hlídal, přesto o něj mohl pět minut před koncem přijít. Mudrovu střelu ale zblokoval jeden z obránců Slovanu.

25. kolo ePojištení ligy

Hradec Králové - Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branky: 45.+1. Kerbr (pen.). Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Hájek. ŽK: 17. Hůlka, 87. Krátký - 59. Ševčík, 61. Vůch. ČK: 64. Malinský - 64. Ševčík.

FC Hradec Králové: Ottmar – Krátký, Nosek, Hůlka, Mudra – Janoušek (80. Schwarz) – Martan (73. Žondra), M. Černý (56. Pázler), Trubač, Malinský – P. Černý (C).

FC Slovan Liberec: Dúbravka - Mikula, Kúdela, Karafiát, Kerbr - Souček, Breite - Ekpai (46. Voltr), Ševčík, Vůch (89. Kouřil) - Baroš (C) (83. Graiciar).