Tomáš Koubek: Všichni si uvědomujeme, že to, co nás teď potkává, je velký úspěch

 
pátek, 6. listopadu 2015, 08:49

Čtvrté zápasy v základních skupinách Evropské ligy pořádně zamíchaly kartami a postupovými šancemi. Po prohře se Slovanem je mimo hru Groningen. Naopak mezi první Bragou, druhým Slovanem a třetí Marseille je jen tříbodový rozdíl a o dvě postupová místa se poperou právě tyto tři týmy.

„Je to krásný. Všichni si uvědomujeme, že to, co nás teď potkává, je pro celý klub a všechny hráče velký úspěch. Je úžasné, že ti samí hráči, kteří třeba loni uhráli 12. místo v lize nebo hráli v Žižkově, nyní dokážou konkurovat Marseille, Braze nebo Groningenu,“ řekl po včerejším zápase brankař domácích Tomáš Koubek.

Ten podobně jako trenér Jindřich Trpišovský předpokládá, že se o postupu bude rozhodovat až v posledním zápase na stadionu U Nisy s francouzskou Marseille. „Čekají nás dva těžké zápasy, nejdřív máme venku Bragu, která nemá nic jisté, a pak doma s Marseille. Věřím, že si to právě s Marseille doma o postup rozdáme. Bylo by to moc hezké a ukázalo by to, jak na tom jsme,“ dodal.

Právě výhra na domácí půdě fotbalistům Slovanu chybí. Zatímco oba venkovní zápasy základní skupiny vyhrál těsně 1:0, doma pouze remizoval a jednou prohrál. Po zápasech s Groningenem a Marseille se navíc liberecký brankař může pochlubit nulou v kolonce obdržených gólů při venkovních zápasech. „Vysvětlit si to nějak nedokážu. Je možná naopak trochu škoda, že v české lize občas zbytečně inkasujeme. Nevím, jestli je to v Evropské lize štěstí, nebo hrajeme lépe a koncentrovaněji. Je to každopádně skvělá bilance a bylo by skvělé, kdyby nám vydržela do konce skupiny,“ uzavřel Koubek.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 
Foto Jaroslav Appeltauer

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO, VIDEO: Jiří Kajínek je na svobodě....

  • Muž a žena bez jízdenek v autobuse číslo 12...

  • V Jablonném se střetla dvě auta, nehoda...

  • Půjdu si koupit husu a upeču si ji, řekl...

Reklama