Počasí dnes11 °C, zítra14 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa

Brankostroj Slovanu se zatím nepodařilo nakopnout. Každý si to musí nastavit v hlavě, říká Vůch

Prohra v Ďolíčku s Bohemkou, remíze v Karviné a šestnáctibodová ztráta na vedoucí Plzeň. Liberecký Slovan se od začátku potácí ve druhé půli ligové tabulky a stále nemůže nakopnout svůj brankostroj. Během dvanácti zápasů skóroval jen devětkrát, což je žalostně málo. Méně branek vstřelila jen Jihlava a Příbram, oba týmy trápící se na sestupových příčkách.

"Je to samozřejmě složité, ale každý si musí hlavu nastavit tak, aby to z nás spadlo," říká Egon Vůch. V tuto chvíli se již tým plně soustředí na zápas s Fiorentinou, o jejíž síle se hráči přesvědčili na stadionu U Nisy sami. Soupeře studovali také u videa. "Ale můžeme si říkat co chceme, jenže když to pak nepřeneseme na hřiště a budeme dělat individuální chyby, můžeme sedět u videa klidně 24 hodin denně a bude to k ničemu," ví Vůch.

Ještě před nedávným zápasem na stadionu U Nisy se Fiorentině v domácí soutěži příliš nedařilo, výhra v Liberci ale Italy nakopla. Od vzájemného duelu získala ve třech zápasech sedm bodů a poskočila na sedmou příčku tabulky. I tak však podle Egona Vůcha není Slovan ve vzájemném střetnutí bez šance. "Myslím, že na to máme," dodal křídelní záložník.

Liberečtí se ale musí ponaučit z chyb, které dělali v utkání s pražskou Bohemkou, kde dvakrát inkasovali a to pokaždé v úvodních vteřinách poločasu. "Otáčet v Ďolíčku z 0:2 je hrozně těžké, lidi se chytli a hnali je. Pak už jsme to tam bohužel nedotlačili," vysvětlil Egon Vůch a uzavřel: „Něco si o přestávce řekneme a pak vstoupíme do poločasu zase stejně, stejně špatně. Necháme si dát lacinou branku ze standardky.“