Počasí dnes4 °C, zítra3 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav
Bez reklam

Slovan vstoupil do Tipsport ligy prohrou 1:4 s Mladou Boleslaví

První zimní přípravné utkání fotbalistům Slovanu příliš nevyšlo. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského nastoupili v neděli k utkání Tipsport ligy, ve kterém nestačili na Mladou Boleslav. První přípravné utkání prohráli 1:4, když jedinou branku Slovanu vstřelil Karafiát.

Domácí se trefili poprvé už v osmé minutě. Dlouhý výkop mladoboleslavského gólmana se dostal až na nohu Jana Chramosty, který si poradil s Bartošákem a střelou propálil brankáře Hladkého.

O pouhých pět minut později bylo pro liberecké ještě hůř. Domácí Nečas přidal druhou branku poté, co si poradil s obranou Slovanu. Za stavu 2:0 pro Malou Boleslav také oba týmy odcházely do šatny.

Hned po rozehrání druhé půle se mohli domácí radovat potřetí a nemuseli pro to nic udělat. Bartošák přihrál „malou domů“ na Hladkého, kterému podklouzla noha a míč skončil opět v síti.

Alespoň malou korekci si připravil na 66. minutu Ondřej Karafiát, který dělovkou propálil brankáře Šedu a alespoň snížil na dvoubrankový rozdíl. Konečnou tečku za výsledkem ale šest minut před koncem udělali domácí, když Fabián po přihrávce do běhu poslal míč k tyči Hladkého branky a přidal čtvrtý gól.

FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 4:1 (2:0)

Branky: 8. Chramosta, 13. Nečas, 48. vl. Bartošák, 84. Fabián – 66. Karafiát. Rozhodčí: Karel Hrubeš.

Mladá Boleslav: Šeda – Fleišman, Da Silva, Valenta, Přikryl – Magera, Chramosta, Pauschek, Takács – Král, Nečas.
Na střídání: Hůlka - Fabián, Jánoš, Matějovský, Kalabiška, Kúdela, Mareš.

Liberec: Hladký – Breite, Coufal, Piško, Voltr – Kubyshkin, Bartl, Machuča, Bartošák – Ekpai Ubong, Šulc.
Na střídání: Porcal - Karafiát, Bláha, Obročník, Ševčík, Heppner.