Fanoušky italského Udine napadla v Liberci skupinka chuligánů

 
úterý, 3. září 2013, 19:11

Postup Slovanu do základní skupiny Evropské ligy měl hořkou pachuť pro fotbalisty italského Udine, stejně jako pro skupinku jejich fanoušků, která je přijela podpořit do Liberce. Na ně ještě před utkáním zaútočila partička českých chuligánů poblíž stadionu. Informaci přinesl portál Hooligans.cz.

„Před zahájením zápasu dvacetičlenná skupinka českých ultras napadla dodávku s fanoušky bíločerných, která klidně přijížděla ke stadionu. Při příjezdu byli pořadateli nasměrováni na jiné, odlehlejší, parkoviště, než na ta přímo u stadiónu. A v tomto momentu, chvilku před tím než se dostali na stadion, začal útok za strany dvaceti útočníků, kteří byli ozbrojeni lahvemi a kameny,“ píše se na webu hooligans.cz. Podle serveru partička českých ultras u dodávky rozbila čelní sklo. Osmičlenná skupinka fanoušků Udine před nimi ze strachu musela utéct. Neznámí útočníci se mezitím z místa vypařili.

Policie se však incidentem, ke kterému došlo před utkáním, nezabývá ani zabývat nebude. „Napadení fanoušci se rozhodli incident nehlásit na policii, aby stihli utkání. Událost se rozhodli oznámit pojišťovně až po příjezdu do Itálie,“ vysvětlila mluvčí liberecké policie Jana Světlá.

Nicméně podobné události na fotbal nepatří. V tom se shodují i liberečtí fanoušci, kteří se od incidentu distancují. Podle nich nikdo z příznivců Slovanu nemá útok na svědomí. „Pochybuji, že by tohle udělal někdo z libereckých ultras. Většina z nás se zná,“ popsal Drbně jeden z fanoušků, který si přál zůstat v anonymitě.

Nepříjemná událost netěší ani vedení fotbalového Slovanu, které se napadeným fanouškům okamžitě omluvilo a zajistil jim bezpečné parkování v areálu stadionu. „FC Slovan Liberec před tímto problémovým jednáním nezavírá oči a v budoucnu hodlá postupovat co nejpřísněji vůči lidem a skupinám, které se v souvislosti s fotbalovými zápasy dopouštějí násilí a trestné činnosti. V případě jejich identifikace se pro ně počítá se zákazem vstupu na stadion U Nisy,“ reagovalo vedení Slovanu na oficiálním webu.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO, VIDEO: Jiří Kajínek je na svobodě....

  • Muž a žena bez jízdenek v autobuse číslo 12...

  • V Jablonném se střetla dvě auta, nehoda...

  • Půjdu si koupit husu a upeču si ji, řekl...

Reklama