Počasí dnes4 °C, zítra3 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

ON-LINE: Slovan těsně porazil Rigu. Zahraje si s FC Zürich

Výhra. Nic jiného nebere liberecký Slovan v odvetném utkání druhého předkola Evropské ligy. Proti lotyšskému Skontu se Slovan v prvním utkání příliš neblýskl, když v Rize prohrál 1:2. Pokud se třetímu nejlepšímu týmu loňské Gambrinus ligy podaří postoupit, zahraje si proti švýcarskému FC Zürich.

Průběh utkání:
Konec! Slovan postupuje do třetího předkola Evropské ligy, kde si zahraje proti švýcarskému FC Zürich.

90 + 3 minuta - Šural krásně vyslal Delargeho. Ten se v rohodující moment netrefil, jak chtěl.

90 + 1 minuta - Poslední střídání. Ze hřiště odešel Kalitvincev, který byl dneska hodně vidět. Toho nahradí Fleišman.

90 minuta - Žlutou kartu dostal Laizāns.

89 minuta - Fanouškům Slovanu teď zamrazilo. Kovář v pokutovém území sestřelil Mingazova. Rozhodčí za podobný zákrok klidně mohl pískat penaltu.

87 minuta - Delarge prostrčil na hranici velkého vápna na Kalitvinceva. Míč mu ale lehce popostrčil jeden z obránců Rigy. Kalitvincev nestihl zamířit.

84 minuta - Další střídání hostů. Ze hřiště odešel Fertovs, kterého nahradil Blanks.

83 minuta - Hosté střídají. Osipovse na hřišti nahradil Klimiasvili.

81 minuta - Mingazov se řítil sám na bránu Slovanu. Před střelou však zavrávoral a spadl na Kováře. Při pádu navíc zahrál rukou.

79 minuta - Ze hřiště odchází Michael Rabušic. Toho nahradí Ghaňan Sackey.

75 minuta - Slovanu se nedaří dostat na polovinu soupeře. Většina jejich pokusů končí na noze Lotyšů.

70 minuta - Rybalku střídá Josef Šural. Ten je po vyléčení zánětu mandlí opět fit.

66 minuta - Velká šance Lotyšů. Útočící Šabala ovšem stál v ofsajdu.

63 minuta - Rybalka se s míčem dostal až do velkého vápna. Při útočné akci ale fauloval.

61 minuta - Další nebezpečný roh Kalitvinceva. Grybauskas jeho akci ubránil, Delarge další střelu mířil nad břevno.

59 minuta - Slovan podle statistik utkání častěji střílí. Poměr střel je 12:7 pro domácí.

58 minuta - Laizansův přímý kop před bránou Slovanu zbrzdila zeď.

56 minuta - Rybalka z dalšího rohového kopu zkusil Grybauskase. Opět bezúspěšně.

52 minuta - Kalitvincev se z rohového kopu snažil zatočit míč za záda Grybauskase. Lotyšská obrana jeho pokus ubránila.

46 minuta - Kušnír zkusil centrem vyslat Delargeho. Jeho pokus byl ale moc dlouhý.

45 minuta - Je tu další žlutá karta. Tu si za faul přímo před rozhodčím vykoledoval Kalitvincev.

45 minuta - Rugins si po šesti minutách na hřišti vysloužil žlutou kartu za ostrý skluz na Rybalku.

43 minuta - Kušnír krásně vyslal přes celé hřiště Delargeho. Ten přenesl hru z levé strany na Rabušice, kterému střela nesedla.

39 minuta - Z hřiště odchází kulhající Sinelnikovs. Střídá ho Rugins.

36 minuta - Nervy hráčů začínají pracovat. Před střídačkami se strhla strkanice, kterou museli rozhánět až hráči sedící na střídačce. Žlutou kartu si za to odnesl Rybalka, Kušnír a Šabala.

33 minuta - Rabušic našel před velkým vápnem Kalitvincev. Tomu střela bohužel nesedla a skončila v náručí Grybauskase.

23 minuta - Kovář skvěle zachránil situaci. Po faulu Huška nařídil norský sudí penaltu, kterou Sinelnikovs neproměnil. Hušek si vysloužil žlutou kartu.

19 minuta - Kušnír naznačil centr, balon si však příliš předkopl a míč poslal do outu.

17 minuta - Šabala zkusil z hranice velkého vápna prověřit Kováře. Střela mířila těsně vedle levé tyče.

14 minuta - Je tu první přesný zásah utkání. Po Frýdkově outovém vhazování se skvěle trefil hlavou Delarge. Grybauskas neměl šanci.

11 minuta - Karašauskas se z ničeho nic ocitl sám s míčem v malém vápně Slovanu. Střelu ale směřoval rovnou do náručí Kováře.

6 minuta - Kalitvincev skvěle zahrál rohový kop, který směřoval rovnou do brány. Grybauskas měl co dělat.

5 minuta - Šabala zkusil střelu z dálky. I jeho pokus šel mimo tři tyče.

2 minuta - První útočnou akci si připsala Riga. Laizāns však střílel mimo.

Před utkáním:
Slovan může v odvetném utkání spoléhat na Šurala. Ten se na střídačku vrátil po vyléčení zánětu mandlí.

Sestava Slovanu Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Frýdek - Hušek, Rybalka, Kalitvincev, Pavelka - Delarge - Rabušic

Sestava Skonta Riga: Grybauskas - Gabovs, Rode, Bulvitis, Osipovs - Mingazov, Fertovs, Laizans, Sinelnikovs - Karašauskas, Šabala

Štítky slovan, Riga, evropská liga, FC Slovan Liberec, FC Zürich, Evropská liga UEFA, 1. česká fotbalová liga, žlutá karta, Michael Rabušic, Josef Šural, Skonto FC