Počasí dnes6 °C, zítra4 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie

Parádní druhý poločas přinesl Slovanu proti Plzni vyrovnání

Tohle byl opravdový šlágr osmého ligového kola. Dva poslední mistři si v atraktivním duelu plném šancí rozdělili body za remízu 1:1. Jediné, co duelu chybělo, byl plný stadion, k Nise bohužel dorazilo jen necelých sedm tisíc diváků.

Už v osmé minutě šla do vedení brankou Daniela Koláře Plzeň, která zápas začala lépe. Liberečtí hráli bojácně a první půlhodinu prakticky nic nepředvedli. Hosté mohli klidně přidat druhý gól a to už by to měl Slovan hodně těžké. Pak se ale domácí přece jen zvedli a zahrozili střelou Pavelky a dorážkou Rabušice.

Druhý poločas nabídl skvělý fotbal z obou stran. Liberec Plzeň zatlačil do defenzivy a brankář Kozáčik měl mnoho práce. I Plzeň hrozila z rychlých brejků, ale žádný nedotáhla. V 78.minutě to tak musel vzít do rukou kapitán Slovanu Radoslav Kováč, který hlavou svým prvním gólem po návratu vyrovnal.

Závěr byl hektický, oba týmy chtěly vyhrát, nakonec si ale spravedlivě body rozdělí.

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 1:1

Branky: 78. Kováč - 8. Kolář, ŽK: 4:2 (Rabušic, Frýdek, Rybalka, Pavelka - Petržela, Hořava), Rozhodčí: Královec - Wilczek, Pelikán
Diváci: 6412

FC Slovan Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Karišik, Fleišman - Hušek (61. Frýdek), Pavelka - Šural (74. Kalitvincev), Rybalka, Delarge (88. Kolár) - Rabušic

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hejda (82. Hubník), Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela, Kolář (72. Ďuriš), Kovařík - Bakoš (59. Tecl)