Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

Slovan v pozměněné sestavě porazil Bohemku

Ani v pozměněné sestavě Slovan nezaváhal a na stadionu U Nisy dokázal v neděli večer porazit pražskou Bohemku těsným výsledkem 1:0. Kvůli odvetě Evropské ligy zůstal na lavičce Delarge, Sackey i Kušnír. Ze sestavy vypadl na ligové utkání i Rybalka. Naopak do základní sestavy poprvé nakoukl Kolár.

Slovan byl už od začátku aktivnějším týmem. Bohemku přestřílel propastným rozdílem 17:3. Na první a zároveň jediný gól zápasu se ale čekalo až do jednačtyřicáté minuty. Kolár vyslal do šance Šurala a ten úspěšně zakončil. Slovan tak odcházel do šaten s jednobrankovým náskokem.

Tlak domácích pokračoval i v druhém poločase. Žádnou z šancí už Slovan ale neproměnil. V ligové tabulce se díky vítězství opět posunul za vedoucí Plzeň a druhou Spartu, na které ztrácí jeden bod.

Michael Rabušic v souboji. Foto: Jaroslav Appeltauer

Už ve čtvrtek narazí liberecký manšaft na Udinese Calcio a příští pondělí se můžou fanoušci těšit na derby s Jabloncem.

Slovan Liberec - Bohemians Praha 1:0

Branka: 41. Šural
ŽK: 64. Hušek, 71. Pavelka - 26. Rada
Rozhodčí: Kovařík