Utkání s Zürichem ohroženo. Déšť způsobil milionové škody

 
úterý, 30. července 2013, 10:39

Obrovské škody způsobil přívalový déšť v areálu Slovanu Liberec. Podle posledních informací je v ohrožení čtvrteční utkání Evropské ligy. Slovan už požádal o doložení utkání. Voda se přes areál prohnala ve třech směrech. Od Nisy, přes hlavní tribunu a od dopravního hřiště.

„Přívalový déšť zanechal na stadionu U Nisy bahno a miliónové škody. Od ranních hodin se intenzivně pracuje na odklízení povodňových škod, přesto není jisté, zda bude možné čtvrteční utkání odehrát,“ sdělil na webových stránkách týmu mluvčí Lukáš Váňa.

Velká voda poškodila téměř všechno. Prohnala se přes parkoviště, garáže i hrací plochu u východní tribuny. Ještě hůř dopadlo zázemí, které je kompletně vytopené. Přes hlavní tribunu voda natekla do kabin, tělocvičny, kanceláří a místností pro delegáta a rozhodčího. Podle prvních odhadů bude poškozena i elektroinstalace.

Voda valící se od dopravního hřiště naopak kompletně vytopila recepci a Fanshop. Ryska po hladině zůstala ve výšce padesáti centimetrů. „Kompletně zničené jsou i všechny přízemní kabiny a zázemí na Východní tribuně, včetně šatny juniorky. Na vyhození je velká část zboží z Fanshopu. Voda se přehnala i přes umělý trávník, jehož poškození se teprve bude zjišťovat,“ doplnil Lukáš Váňa.

Slovan už požádal UEFA o odložení utkání o dva týdny. „Rozhodnutí budeme mít ještě dnes odpoledne,“ doplnil mluvčí Slovanu.

 
 

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: Nový autobusák by měl vyrůst za dva a...

  • Připravte se na další dopravní komplikace. O...

  • Dopravu v centru města omezí další uzavírka....

  • Tenhle zloděj řádil v obchodě s oblečením....