Počasí dnes4 °C, zítra3 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Tygři mají za sebou první přípravu. Vedli, ale nakonec v prodloužení se Spartou padli

První přípravný duel mají za sebou liberečtí Bílí Tygři. Do domácí arény si pozvali pražskou Spartu. Po první třetině vedli 2:0, dobře rozehraný duel ale k vítězství nedotáhli a Sparta si z Liberce veze vítězství 4:3 v prodloužení.

Hrál se zajímavý hokej a první góly stříleli domácí. Nejprve poslal v šesté minutě do sítě odražený kotouč Krenželok a ve čtrnácté minutě přidal druhou branku obránce Plutnar.

Ve druhé třetině v polovině utkání snížil Uher, což bylo vše. Třetí třetina přinesla nejprve ve 44. minutě vyrovnání z hole Říčky, kterému přihrál Reichenberg. O čtyři minuty vrátil domácím vedení navrátilec Šmíd, jenže osm minut před koncem třetí třetiny opět vyrovnal tentokrát Smejkal.

A tak se šlo do prodloužení, v němž po necelé minutě rozhodl Černoch.

Bílí Tygři Liberec – Sparta Praha 3:4pp (2:0, 0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Krenželok, 14. Plutnar (Jelínek, Lakatoš), 48. Šmíd (Dlouhý, Stránský) – 33. Uher (Kalina, Černoch), 44. Říčka (Reichenberg), 52. Smejkal (Jandus T.), 61. Černoch (Dvořák)

Bílí Tygři Liberec: Will (Stezka) – Derner, Jánošík, Šmíd, Plutnar, Kolmann, Pyrochta, Havlín – Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Jašek, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Bližňák, Bartovič – Dlouhý, Vantuch, Stránský
HC Sparta Praha: Honzík (Wolf) – Nedomlel, Švrček, Dvořák, Jandus M., Mikliš, Kalina – Říčka, Klimek, Reichenberg – Procházka, Černoch, Pšenička – Uher, Smejkal, Lis – Wojnar, Rousek, Jandus T.

Další program Bílých Tygrů

03.08. 17:30 Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec
17.08. 17:00 Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK
24.08. 17:00 Bílí Tygři Liberec – Växjö Lakers (Liga mistrů)
26.08. 15:30 Bílí Tygři Liberec – Cardiff Devils (Liga mistrů)
31.08. 20:00 Cardiff Devils – Bílí Tygři Liberec (Liga mistrů)
02.09. 15:00 Växjö Lakers – Bílí Tygři Liberec (Liga mistrů)

Autoři | Foto HC Bílí Tygři Liberec

Štítky Bílí Tygři, Sparta Praha, AC Sparta Praha, Bílí Tygři Liberec, FC Slovan Liberec, Liga mistrů UEFA, černoši, Liberec, Cardiff Devils, HC Sparta Praha, Mountfield Hradec Králové, Piráti Chomutov