Pro navrátilce Valského byl Liberec v extralize jedinou volbou

 
sobota, 7. ledna 2017, 15:39

Hokejový útočník Jakub Valský po čtvrtečním návratu ze Slovanu Bratislava do Liberce ještě v pátečním extraligovém utkání proti Vítkovicím za Bílé Tygry nenastoupil. Pro osmadvacetiletého člena mistrovského kádru z minulé sezony byl při dalších nabídkách Liberec jedinou volbou v české extralize a nebránil by se obnovení úspěšné spolupráce v útoku s Petrem Jelínkem a Lukášem Krenželokem.

Valský výhru svých staronových spoluhráčů nad Vítkovicemi 2:1 sledoval z tribuny. "Byl jsem v nedávné době zraněný a teď jsem nebyl pořádně týden na ledě, než se všechno ohledně mého návratu vyřídilo," řekl v rozhovoru s novináři.

"Nechtěl jsem tak naskakovat do úplně rozjetého vlaku, a proto jsme se s trenérem domluvili, že bude lepší ještě trochu potrénovat. Věřím však, že do dalšího utkání už bych mohl být připravený a doufám, že navážu na své výkony z minulé sezony," doplnil Valský, který by tak mohl nastoupit v neděli na ledě Komety Brno.

Kladenský odchovanec Valský působil v Liberci od sezony 2013/14 a loni po vítězství v extralize odešel vyzkoušet Kontinentální ligu v dresu Slovanu Bratislava. V 34 zápasech si ale připsal jen čtyři body za gól a tři asistence.

"Cítil jsem, že se moje kariéra neubírá tím směrem, jakým bych si sám představoval. Jsou věci, které bohužel člověk nemůže ovlivnit. Záleží pak na něm, zda i přesto zůstane nebo se rozhodne odejít. A já se rozhodl, že pro mě bude lepší, když odejdu," vysvětlil své rozhodnutí opustit Slovan.

Přestože v bratislavském klubu se hráčům už dlouhodobě při jeho působení v KHL zpožďují výplaty, Valský řešil odchod ryze ze sportovního hlediska. "Důvodem mého konce rozhodně nebyly peníze. Neodešel jsem kvůli tomu, že by mi neplatili. Věděl jsem, jak to v klubu chodí a byl jsem s tím seznámen ještě předtím, než jsem podepsal smlouvu," řekl.

Nabídky na pokračování v zahraničí měl, ale zvolil návrat do dobře známého prostředí. "Lhal bych, kdybych řekl, že jsem neměl žádné jiné nabídky. Pár jich bylo i ze zahraničních týmů. Já jsem se chtěl ale vrátit domů a v extralize pro mě neexistoval jiný klub než Liberec," prohlásil Valský.

"S trenérem Pešánem jsem byl v kontaktu delší dobu, hodně o mě stál. Jsem rád, že se mohu vrátit do klubu, kde to znám a kde jsem prožil svou zatím nejlepší sezonu v kariéře," doplnil Valský, který má na kontě i 16 zápasů v dresu české reprezentace.

Napsal(a) ČTK | Foto Jiří Princ

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO, VIDEO: Jiří Kajínek je na svobodě....

  • Muž a žena bez jízdenek v autobuse číslo 12...

  • V Jablonném se střetla dvě auta, nehoda...

  • Půjdu si koupit husu a upeču si ji, řekl...

Reklama