Pavlišta a Kučera vícemistry ČR v přespolním běhu

 
neděle, 22. března 2015, 13:20

Víkendové mistrovství ČR v přespolním běhu, které se konalo v Rumburku, znamenalo pro AC Slovan Liberec dvě druhá místa. Vícemistrem ČR se stal ve vytrvalcích Vít Pavlišta, doběhl v čase 33:03. V mužích mílařích se blýskl David Kučera, potvrdil aktuální skvělou formu a časem 12:41 zaostal za vítězem jen o 9 sekund.

Mistrovský titul mu unikl jen o necelých 60metrů! Vít Pavlišta svým výkonem na deseti kilometrové trati opět ukázal příslušnost k české špičce za vítězem Lukášem Kourkem zaostal o 27 sekund, přesto čas 33:03 na této trati je uznání hodný. Kdo někdy běžel přespolní běh neboli kros ví, jak odlišné podmínky jsou oproti hladkému povrchu na dráze. První odpověď Víta Pavlišty na to, jaké má pocity, zněla takto: ,,Cítím se jako každý jiný normální den,“ poté však dodal: ,,Nebylo to zlé, krosy moc rád nemám, ale kupodivu mi to celkem šlo.“

David Kučera ve svém závodě mužů mílařů zaostal o 9 sekund. V přepočtu na tempo v závodu, je to méně než 60 metrů, které mu scházely k mistrovskému titulu!

Závod se konal na trati vyznačené na fotbalgolfovém hřišti Dymník v Rumburku.

Napsal Michal Paclt

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO, VIDEO: Jiří Kajínek je na svobodě....

  • Muž a žena bez jízdenek v autobuse číslo 12...

  • V Jablonném se střetla dvě auta, nehoda...

  • Půjdu si koupit husu a upeču si ji, řekl...

Reklama