Pavlišta obstál v keňské konkurenci! Stal se mistrem ČR v půlmaratonu

 
neděle, 19. dubna 2015, 11:54

Sobotní mistrovství ČR v půlmaratonu, které se konalo již po sedmé v Pardubicích, ovládli Keňané. Hned za nimi v parádním čase 1:05:58 doběhl Vít Pavlišta z AC Slovan Liberec a potvrdil svými výkony snahu nominovat se na vrcholné akce.


Pardubický vinařský půlmaraton je oblíbeným půlmaratonem. Na start vyrazilo něco okolo 7 tisíc běžců a Vít Pavlišta skončil celkově čtvrtý. Porazit Pavlištu se podařilo pouze třem Keňským závodníkům, kdy od třetího místa ho dělilo 5 sekund.

Pocity Víta Pavlišty ze závodu byly jednoznačné: „S časem jsem spokojený s ohledem na prudký vítr, se kterým jsme bojovali všichni závodníci na trati.“ Bezpochyby bylo znát, že na trati Víťa držel tempo s jedním z Keňanů a to mu určitě pomohlo. Oním Keňským závodníkem byl Paul Kiprop, který skončil jen těsně před Víťou Pavlištou na třetím místě.

Libereckému závodníkovi vyhovovalo i chladnější počasí, je to i tím, že se dříve věnoval zimním sportům. Žádné velké oslavy Pavlišta neplánuje a bude ladit formu na Pražský maraton. Pokud chce pomýšlet na Olympijské hry v Riu, musí uspět především v maratonu. Držme mu palce, ať jeho několikaletá dřina je proměněna v onen vavřín nominace na vrcholnou akci.

Napsal Michal Paclt

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO, VIDEO: Jiří Kajínek je na svobodě....

  • Muž a žena bez jízdenek v autobuse číslo 12...

  • V Jablonném se střetla dvě auta, nehoda...

  • Půjdu si koupit husu a upeču si ji, řekl...

Reklama