Počasí dnes6 °C, zítra7 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

​Volejbal žen: Na Plzeň stačil Liberec jen jednou

Nedělní souboj o průběžné prvenství v druhé volejbalové lize žen nakonec dopadl lépe pro Plzeň. „První zápas holky bojovaly statečně celých pět setů, na druhé utkání ale radši rychle zapomeneme. No, v tabulce máme zapsány alespoň dva body," doplnila ke hře kapitánka Liberce Lenka Nejedlá.

Liberec nastoupil na nezvykle nedělní zápas docela neobvykle s poměrně plnou lavičkou, a první set vypadal spíše jako rozcvička. Pěkný příjem nahrávačka Zajícová rozhazovala do obou kůlů i na střed, a než se Plzeň dokázala dostat do hry, skončil první st dílčí výhrou Liberce. Podobného ducha si zachovala i další sada, Plzeň však přidal na servisu a jak lehce vypadal úvod sedu, tak Liberec nedokázal tempo udržet a Plzeň srovnala skóre na stav 1:1. Ve třetím setu se Liberec začal trápit, nedařilo se především podáním Plzeň jakkoliv zatlačit a dostat do potíží. I když se občas dařilo sehrávat dobré signály, na vítězství v setu to nestačilo. Do čtvrtého setu proto přišly z lavičky Krotká a na blok se přesunula Veselá. Začátek opět znamenal ztrátu po každém bodu, zlom však znamenal stav 10:10, ve kterém se na podání dostala smečařka Krotká. Perfektní tvrdý servis poslala do do hřiště soupeřek hned jedenáctkrát a tak Liberec sadu hladce zvítězil. Tie-break pak znamenal větší odhodlání Libereckých a celkové vítězství v utkání 3:2.

V druhém utkání se Liberci bohužel nepodařilo na výkon ani zdaleka navázat. Jednoduchý servis Liberce si Plzeň uměla jednoduše zpracovat a rozhodit do pěkných útoků, které nedokázala Lokomotiva pochytat v poli. Nedařilo se ani na náhře a neskládaly se balony. „Druhý zápas bylo všechno špatně. Neodkázaly jsme se chytit na žádném zákroku v poli nebo na saku, a nepomohly jsme si ani na podání. Na tom určitě musíme zapracovat – když si nepomůžeme tvrdým servisem, na každý bod se děsně nadřeme," shrnula Lenka Nejedlá

Po víkendové pauze odehraje Lokotka další zápas v sobotu 26. listopadu v Praze na Střešovicích.​