Vlakem z Liberce na Mácháč. I letos v létě budou k jezeru jezdit přímé spoje

 
čtvrtek, 18. května 2017, 09:11

Spěšný výletní vlak Liberec – Staré Splavy – Doksy bude jezdit i letos v létě. Poprvé vyjede 1. července a poté bude jezdit vždy o víkendech a také svátcích až do konce srpna. Rozhodla o tom rada kraje na základě loňských úspěšných statistik, kdy vlak využilo 3021 cestujících.

„Po úspěchu z loňského roku, kdy byl o přímé vlakové spojení z Liberce do Doks ze strany cestujících velký zájem, rozhodla rada kraje o objednání turistických vlaků i pro letošní letní sezónu," komentuje Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Celkem tedy v létě pojede vlak čtyřicetkrát. Čas odjezdu z Liberce je v 9:44, s příjezdem do Doks v 11:11. Zpět z Doks vyjede v 16:46 a příjezd do Liberce bude v 18:23.

„Velkým lákadlem bude rychlé přímé spojení z Liberce na Máchovo jezero a také svezení po zajímavé trati přes Kryštofovo Údolí, malebné Podještědí, dále po takzvané „žízníkovské spojce, která je dosud využívána výhradně nákladní dopravou, přes Zákupy a Jestřebí rovnou do Doks,“ dodává náměstek.

A jaká zajímavá místa můžete po cestě navštívit? Orloj v Kryštofově Údolí, Krkavčí skály v Křižanech, Pekelné skály v Brništi, Hrad Ralsko, Braniborská jeskyně ve Starých Splavech a v neposlední řadě pak zřícenina hradu Bezděz v Doksech.

Do vlaku lze i s kočárkem nebo jízdními koly. „Jízdenky si cestující koupí přímo ve vlaku bez přirážky, na trase platí tarif IDOL,“ řekla mluvčí kraje Markéta Dědková.

Zastávky vlaku Liberec – Doksy

Liberec, Liberec-Horní Růžodol, Kryštofovo Údolí, Křižany, Lvová, Jablonné v Podještědí, Brniště, Mimoň, Božíkov, Vlčí Důl-Dobranov, Jestřebí, Staré Splavy a Doksy a nebude stavět v těchto zastávkách: Ostašov, Karlov pod Ještědem, Novina, Zdislava, Rynoltice, Velký Valtinov, Velký Grunov, Pertoltice pod Ralskem, Zákupy a Srní u ČL.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

redaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: redakce@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO, VIDEO: Jiří Kajínek je na svobodě....

  • Muž a žena bez jízdenek v autobuse číslo 12...

  • V Jablonném se střetla dvě auta, nehoda...

  • Půjdu si koupit husu a upeču si ji, řekl...

Reklama