Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

VIDEO: Řidič SUV přejel železniční přejezd na červenou přímo před autem strážníků

úterý, 19. září 2017, 10:52

Přejíždění železničního přejezdu na červenou se nevyplatilo v nedělních dopoledních hodinách řidiči Hyundaie. Do jeho vozidla nenarazil vlak ani jeho vozidlo nezůstalo uvězněno mezi závorami. Řidič totiž ve vysoké rychlosti přejel přejezd v Českokamenické ulici v České Lípě hned poté, co se začali zvedat závory. Světelná signalizace ale v ten moment stále varovala řidiče. Jeho přestupek ovšem zaznamenala palubní kamera ve vozidle městské policie.

„Smůlou řidiče bylo, že prohřešek zadokumentovala hlídka městské policie, která právě k přejezdu přijížděla z druhé strany. Ve správním řízení viníkovi hrozí pokuta v rozmezí 2500 až 5 tisíc korun a zákaz řízení 1 - 6 měsíců,“ říká Eva Vlastníková.

Ze statistik přitom policie jednoznačně vyplývá, že při nehodě na přejezdu je výrazně vyšší pravděpodobnost usmrcení než činí průměr všech dopravních nehod. „Za smrtelnými nehodami na přejezdech nestojí neznalost příslušných předpisů. Zahraniční i domácí průzkumy naopak neustále potvrzují, že pod koly vlaků umírají především ti, kdo se chovají lehkomyslně, spěchají či jsou nepozorní,“ dodává Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti.

O nebezpečné situace na železničních přejezdech přitom není nouze. Jeden ze čtenářů poslal koncem roku 2015 do redakce snímky nebezpečné situace, ze které musí každému zamrazit v zádech. Tragédií mohla skončit chyba řidiče osobního auta, který vjel na závorami chráněný železniční přejezd v Rochlici, pár vteřin před projíždějícím vlakem. Řidič podle všeho přehlédl blikající semafor a závory ho uvěznily uprostřed kolejiště. Jen obrovským štěstím ho vlak minul, když se autem doslova nalepil na závoru za ním. 

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 
Foto MP Česká Lípa
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Firma z Liberecka zaměstnávala desítky...

  • VIDEO: Zásah TOXI týmu v Liberci. Policisté...

  • KOMENTÁŘ: Babišovi voliči aneb falešný mýtus...

  • Rozhodnuto! Hnutí ANO ovládlo volby, do...

 
 

Kam dál?

Liberecký tunel čeká částečná uzavírka. Provoz bude sveden do jednoho tubusu

úterý, 19. září 2017, 10:22

Od pátku až do noci na pondělí bude střídavě uzavřen vždy jeden z tubusů libereckého tunelu. Ten musí projít...

Liberec chce efektivněji koordinovat uzavírky. Pomoci má nový institut složený ze zástupců několika organizací

středa, 13. září 2017, 11:52

Lepší koordinaci uzavírek a větší informovanost veřejnosti o nich si slibuje vedení města od nově vzniklého Institutu...

Střet nákladního automobilu a osobáku zastavil provoz na hlavním tahu na Liberec

středa, 13. září 2017, 09:14

Provoz na silnicích na Liberecku blokovalo během středečního rána hned několik nehod. Hlavní tah od Bílého Kostela nad...