Průtah Libercem blokuje několik dopravních omezení

 
úterý, 9. června 2015, 19:33

Průtah Libercem blokují na zhruba dvou kilometrech tři dopravní omezení. Na silnici I/35 se v těchto dnech frézuje na dvou místech poblíž Stráže nad Nisou a to v obou směrech, další zúžení může blokovat provoz ve špičce poblíž nájezdu od průmyslové zóny Sever, kde vzniká nová nájezdová rampa.

Stavba nového nájezdu je v plném proudu. Dělníci před třemi týdny začali se stavbou na posledním kruhovém objezdu pod nákupním centrem Géčko. Za několik měsíců by se téměř nepoužívaný výjezd do Úvozní ulice měl změnit v nájezd na frekventovaný průtah Libercem.

„Stavba nové rampy ve směru na Turnov by měla stát něco málo přes dvacet milionů korun,“ řekla Drbně mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Na co se tedy mají řidiči připravit? Výjezd do Úvozní ulice na prvním kruhovém objezdu směrem od Globusu se změní v nájezdovou rampu ve směru na Turnov.

„Jeden z kruhových objezdů tím bude upraven do jiného dopravního režimu. Tato úprava by měla ulehčit přetíženému silničnímu provozu na takzvaném sněhuláku,“ doplnila mluvčí magistrátu Zuzana Minstrová.

S omezeními poblíž „sněhuláka“ musí řidiči počítat až do půlky listopadu, kdy by měla být úprava kruhového objezdu a stavba nové rampy dokončena.

Ještě týdne bude dopravu blokovat obousměrné zúžení do jednoho pruhu poblíž Svárova, kde dělníci frézují vozovku a pokládají nový povrch.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO, VIDEO: Jiří Kajínek je na svobodě....

  • V Jablonném se střetla dvě auta, nehoda...

  • Vlakem z Liberce na Mácháč. I letos v létě...

  • Novináři čekají na Kajínka, zatím není...

Reklama