Nemocných s respiračními chorobami přibývá, chřipka trápí především děti

 
pátek, 29. ledna 2016, 17:26

V Libereckém kraji přibylo nemocných chřipkou a akutními respiračními chorobami. Na 100 tisíc obyvatel připadá v kraji 1422 nemocných, to je skoro o 16 procent více než před týdnem. Novinářům to dnes řekla mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová.

"Situaci nehodnotíme jako epidemii," uvedla mluvčí. Za epidemický práh považují hygienici 1600 až 1700 případů na 100 tisíc obyvatel.

Nemocných v tomto týdnu přibylo v celé zemi, nárůst ale nebyl tak velký jako v Libereckém kraji. Nemocnost za celou republiku stoupla o 10,6 procenta na 1317 případů na 100 tisíc obyvatel.

V Libereckém kraji je nejvíce nemocných mezi předškoláky a dětmi do 14 let. "Zatím dominují nechřipkové viry, jako jsou rinoviry a viry parachřipky," dodala Balašová.

Minulá chřipková sezona v Libereckém kraji byla nejtragičtější za několik posledních let. V souvislosti s chřipkou zemřelo od podzimu 2014 do jara 2015 devět lidí. Laboratorně bylo potvrzeno 206 případů chřipky, z toho 186 typu A. V 19 případech byl průběh onemocnění závažný a vyžadoval intenzivní péči. Kromě chřipky jsou podle hygieniků onemocnění v těžkých případech způsobena RS viry, které vyvolávají zejména záněty průdušek a zápaly plic.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragédie v libereckém bazénu: Policie...

  • V Rochlici praskl vodovod, hektolitry vody...

  • Střelba v libereckém tunelu. Muž měl z...

  • Kriminalisté vyšetřují nález těla mrtvého...

Reklama