Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna

Harumanova 199denní pouť za kambodžským sluncem. Díl 2.

úterý, 25. června 2013, 06:45Za humny
 

Royal Guesthouse na 184 ulici (Phnom Penh a stejně tak i ostatní kambodžská města jsou vystavena do “síťového modelu” po vzoru měst amerických, což může nováčkovi občas pocuchat hlavu, ale znovu vše je jen otázka času než si zvyknete na to, jak se...

 

Česká pošta zdražuje, připlatíme si za dopis nebo složenku

neděle, 23. června 2013, 13:58ZprávyDrbna Radilka
 

Od srpna si připlatíte za velkou část služeb České pošty. Ta po pěti letech přikročila ke zdražování. Připlatíte si tak nejen za odeslání obyčejného dopisu, ale i za vyřízení složenek. Nárůst cen má kompenzovat zákaznická karta, jejíž majitelé...

 

Neohrožený sympaťák z reklamy je tak trochu od nás

sobota, 22. června 2013, 16:00DrbnaKauzy & Témata
 

Není vám ten chlápek v reklamě na pivo Radegast povědomý? Nebo se mi to jenom zdá? No, kdo se nezeptá, ten se nic nedozví. Už odpověď znám.

 

Oživení města? Stačí i boty na drátě

pátek, 21. června 2013, 18:10DrbnaKultura
 

Populární městský street art Shoe tossing, kdy se věší boty na natažené kabely mezi domy, dorazil i do Liberce. Několik párů bot visí v liberecké Papírové ulici. Tak aspoň nějaká změna v těch parných dnech.

 

To je vražda, napsala? Na úterní díl můžete zapomenout

pátek, 21. června 2013, 15:10ZprávyDrbna Radilka
 

To je zlé. V úterý se totiž odmlčí ještědský vysílač. Od šesti do tří se na nic nemrknete. Takže oblíbenou Jessicu tentokrát vyřešit další případ neuvidíte. No co, určitě je spousta jiných věcí, které jdou dělat v úterý během dne. Když tedy...

 

Zrekonstruovaná Vápenka přivítá první návštěvníky

čtvrtek, 20. června 2013, 18:10Drbna Radilka
 

Liberečáci, už od tohoto pátku se můžete jít zchladit na koupaliště Vápenka. Jeho letošní otevření se kvůli rekonstrukci posunulo až na předposlední červnový pátek. Kompletní obměnou v první polovině letošního roku prošel nejen bazén, ale i...

 

Harumanova 199denní pouť za kambodžským sluncem. Díl 1.

čtvrtek, 20. června 2013, 16:52Za humny
 

Liberečák Jaroslav Čapek popisuje své dojmy z daleké Kambodže speciálně pro Libereckou drbnu. Tady je první díl, další budou přibývat v rubrice Za humny.

 

Hurá na sluníčko a k vodě, ale pozor na komáry

pondělí, 17. června 2013, 19:28ZprávyDrbna Radilka
 

Tropické dny jsou konečně tady. Hurá! Můžeme vyrazit k vodě. Přehrada v Harcově už je v obležení, zejména lidmi polehávajícími v trávě a popíjejícími pivko. První odvážlivci už lezou i do vody. Buďte ale na pozoru. Hlavně když se půjdete koupat...

 

Liberečané uvidí milionovou sbírku grafik Dürera

čtvrtek, 13. června 2013, 20:22Drbna RadilkaKultura
 

Vzácné grafické tisky německého renesančního umělce Albrechta Dürera představí Oblastní galerie v Liberci. Našem město je jediným místem v zemi, kde budou mít lidé možnost tuto unikátní výstavu vidět.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Co žene sportovce do čím dál tím větších extrémů, aneb přetváří kapitalismus sport?

Co žene sportovce do neustále větších extrémů? Je to individuální potřeba posouvání hranic nebo požadavky společnosti na show, extrémy a neustálý nárůst výkonu? Na to se v tématu dnešního dne zaměřila Drbna.

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu. Posunulo se něco v tématech, o kterých se tehdy jednalo? I to se promítlo na klasickém školním vysvědčení.

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

Česká Wikipedie je dnes vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Zástupci Wikipedie chystané změny považují za velmi závažné, a proto od půlnoci encyklopedii poprvé na den vypnuli. Funkční dnes není ani německá, slovenská a dánská mutace Wikipedie, řekl předseda spolku Wikimedia Česká republika Vojtěch Dostál. Nově pojatá ochrana autorských práv se nemá dotknout přímo Wikipedie. Podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, ze kterých čerpají, a bude tak složitější, zajistit kvalitu obsahu encyklopedie.