Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat

Honza a drak

 
pondělí, 4. března 2019, 11:05

Honza objeví nový svět se svým drakem

Desetiletý Honza pouštěl draka. Vítr foukal tak silně, že zvednul draka i zároveň kluka a drak vzlítnul nahoru tak prudce, že Honza nestačil draka pustit a držel se ho a řval. Drak lítal ve směru větru a tahal za sebou Honzu. Takto přeletěl velkou část světa, dokud neobjevil ostrov s mnoho pohádkovými bytostmi jako mořské víly, trpaslíci, skřeti atd. Viděl pěkné velké motýly, ptáky, shledal přírodu krásnou a okouzlující. Jeden trpaslík ho vzal ke králi, který byl trol, ale hodný, na ně promluvil: „Drahý příteli, my jsem tě očekávali, jsi tu, abys nás zachránil, my dcera, princezna je smutná, můžeš ji rozveselit?“ Honza si vytrhl kytku a dal jí to a to jí rozveselilo. „Ty jsi nás zachránil, jsi naším spasitelem, můžeš si vzít cokoli, co tu na ostrově najdeš!“ No, Honza našel hromadu zlata a diamantů. „Jasně, to si můžeš nechat, nemá to žádnou cenu, stejně to nemůžeš jíst.“ Honza jim řekl, že se vrátí s lodí a že pak si tu bohatou nerost vezme domu. Letěl zpátky domů se svým drakem. Jeho máma byla naštvaná: „Kde jsi ten celý rok byl?! Za trest budeš mít na týden domácí vězení!“ Honza ji pověděl o tom ostrově. „Myslíš si, že ti to sežeru, takovou blbost?! Za to ti přidělím další týden!“ Honza se naštval a musel počkat, že vyroste, si vydělá dost peněz, aby si koupil vlastní loď a pak se vydal za drahostmi.

Štítky Blog

 


 

Kam dál?

PLÁN ÚTĚKU: Domov zvířat

pátek, 8. února 2019, 18:28

Celou tu proklatě dlouho dobu, celých proklatě dlouhých 8 měsíců, co jsem tady, jsem se snažil chovat jako člověk, se všema sem...

Setkání s občany v Hanychově

pondělí, 28. ledna 2019, 12:13

Dne 24.01.2019 se konalo setkání s občany Hanychova s primátorem města a vedením města. Kde se diskutovalo o aktuálních tématech,...

PLÁN ÚTĚKU: 23 hodin

sobota, 26. ledna 2019, 17:12

Můj soud skončil docela špatně. No teda jak se to vezme. O domácí vězení můžu žádat až po jedné polovině trestu. Ale proč tedy...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.