Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat

Honza and the kite

 
pondělí, 4. března 2019, 11:05

Honza discovers a new world with his kite

10 year old Honza was flying a kite. The wind blew so strong that it lift the kite and the boy, and the kite fly so high and, with the boy screaming and hanging to it, that Honza didn’t manage to let go in time. The Kite flew in the direction of the wind dragging Honza behind. This way he flew over a big part of the world till he landed on an undiscovered island, with many fairytale figures like mermaids, elves, dwarves, etc. He saw beautiful big butterflies, birds, he found the nature lovely and fascinating. One dwarf took him to the king, who was a troll, but a nice one, he spoke to him: “Dear friend, we waited for you, you’re here to save us, my daughter, the princess is sad, can you make her happy?” Honza just took a flower and gave it to the princess, that made her happy. “You saved us, you’re our blessing, you can have anything from this island!” Well, Honza found a hill of gold and diamonds. “Yes, you can keep that, it’s no worth, you can’t eat it anyway.” Honza told him he would come back with a boat, to bring the gold home. He flew with his kite back home. His mother was angry: “Where have you been the whole year? As for punishment, you have home prison for a week!” Honza told her about the island. “Do you think I’ll eat that kind of nonsense? Another week for that!” Honza got upset, and had to wait till he grew up, earned some money, buy his own boat, then go for the gold.

Štítky Blog

 


 

Kam dál?

PLÁN ÚTĚKU: Domov zvířat

pátek, 8. února 2019, 18:28

Celou tu proklatě dlouho dobu, celých proklatě dlouhých 8 měsíců, co jsem tady, jsem se snažil chovat jako člověk, se všema sem...

Setkání s občany v Hanychově

pondělí, 28. ledna 2019, 12:13

Dne 24.01.2019 se konalo setkání s občany Hanychova s primátorem města a vedením města. Kde se diskutovalo o aktuálních tématech,...

PLÁN ÚTĚKU: 23 hodin

sobota, 26. ledna 2019, 17:12

Můj soud skončil docela špatně. No teda jak se to vezme. O domácí vězení můžu žádat až po jedné polovině trestu. Ale proč tedy...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti demonstrací v srpnu 1969. Spolek Milion chvilek pro demokracii přichystal pochod Prahou, při kterém chtějí vzpomenout na potlačení demonstrací před 50 lety a také poukázat na současné politické problémy. Čelní představitelé státu a pamětníci se zúčastní pietního aktu u budovy Českého rozhlasu.