Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Které knihy liberečtí milují? Ty o svém městě a horách

 
pátek, 14. prosince 2018, 19:19

Možná, že obliba knih o Liberci a horách kolem začala s legendární Knihou o Jizerských horách, možná s knihou fotografií Jizerské ticho. Každopádně Liberečané knihy o svém městě a okolí milují a dlouhodobě se zařazují k nejoblíbenějším - a to ovšem i o Vánocích. Jaké novinky připravili místní nakladatelé tentokrát? Vybírali jsme společně s Knihkupectvím Fryč.

Petr Kurtin, Jan Pikous, Marek Řeháček: Příběhy rozhleden Českého ráje

Vyprávění o krajině a putování. V povídání o rozhlednách najdete prameny v podobě historických knih a novin i vzpomínky pamětníků. Skvělý návod na veselé výlety krajinou.

Jan Šolc: Žít v Liberci - vzpomínky

Občanský aktivista, filozof, vysokoškolský učitel, poslanec, poradce Václava Havla a jak on sám o sobě říká "totální Liberečan&" Jan Šolc sepsal knihu svých vzpomínek. Historické události i slavné osobnosti, minulost i současnosti Liberce v poutavé knize.

Siegfried Weiss: O věčných proměnách lesa

„Jsem vděčný osudu, že mi bylo dopřáno prožívat proměny jizerskohorských lesů, od hlubokých tajemných hvozdů, přes pomalý zánik, nekonečné volné plochy s dalekými výhledy, po nesmělé zarůstávání holin až po nádherné sochy, vytvořené námrazou a ledem.“

Marek Řeháček: Jablonecké maličkosti

Kniha obsahuje příběhy více jak dvou desítek zajímavostí, často doplněné o nové poznatky, objevy či vzpomínky jabloneckých pamětníků. Jabloncem čtenáře provádí zkušený publicista a novinář.

Petra Laurin, Irena Nováková, Christa Petrásková Osudy Němců / Schicksale der Deutschen

Kniha, vycházející v česko-německé verzi, odkrývá osudy Němců z Jizerských hor od konce druhé světové války po současnost. Zaměřuje se na lidi, které postihl odsun, ale mapuje i životy těch, kteří z různých důvodů zůstali. Vedle osobních vzpomínek pamětníků zahrnuje obsahuje i historická fakta a souvislosti.

Jan a Šimon Pikousové, Jan Šebelka: Město Liberec

Ideální kniha pro turisty a návštěvníky Liberce, pro vaše přátele z jiných měst. Kniha krásných fotografií představuje Liberec historický i ten nejsoučasnější. Najdete v ní i krátké texty o historii, texty a popisky k fotografiím jsou také v angličtině a němčině.

Matouschkovy mapy

Nejnověji vydaná Speciální mapa Hradčanských stěn od Josefa Matouschka, mimořádného tvůrce map z první poloviny 20. století. Celkem tak jsou k dispozici již čtyři krásné historické mapy našeho kraje a blízkého okolí.

Více o knihách najdete tady.

 

Napsal(a) redakce | Foto Knihkupectví Fryč
 


 

Kam dál?

Co může nájemce změnit v nájemním bytě?

středa, 28. listopadu 2018, 18:24

Ve snaze si zútulnit a zpříjemnit bydlení můžete zatoužit po úpravách nájemního bytu. K leckterým změnám ovšem budete potřebovat...

Sezóna chatových zlodějů je tady. Jak chatu zabezpečit?

neděle, 25. listopadu 2018, 13:35

Nepřítomnosti chalupářů a chatařů na jejich letních sídlech využívají mimo sezónu zloději. Ti zimní měsíce využívají k výpravám...

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

čtvrtek, 18. října 2018, 15:00

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky...

Mořská, nebo kamenná? Rozdíl v kvalitě solí není, jen v ceně

pondělí, 8. října 2018, 15:00

Reklama se snaží spotřebitele přesvědčit o tom, že stojí za to připlatit si za dražší sůl kvůli minerálním látkám. Proto...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.