Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Které knihy liberečtí milují? Ty o svém městě a horách

 
pátek, 14. prosince 2018, 19:19

Možná, že obliba knih o Liberci a horách kolem začala s legendární Knihou o Jizerských horách, možná s knihou fotografií Jizerské ticho. Každopádně Liberečané knihy o svém městě a okolí milují a dlouhodobě se zařazují k nejoblíbenějším - a to ovšem i o Vánocích. Jaké novinky připravili místní nakladatelé tentokrát? Vybírali jsme společně s Knihkupectvím Fryč.

Petr Kurtin, Jan Pikous, Marek Řeháček: Příběhy rozhleden Českého ráje

Vyprávění o krajině a putování. V povídání o rozhlednách najdete prameny v podobě historických knih a novin i vzpomínky pamětníků. Skvělý návod na veselé výlety krajinou.

Jan Šolc: Žít v Liberci - vzpomínky

Občanský aktivista, filozof, vysokoškolský učitel, poslanec, poradce Václava Havla a jak on sám o sobě říká "totální Liberečan&" Jan Šolc sepsal knihu svých vzpomínek. Historické události i slavné osobnosti, minulost i současnosti Liberce v poutavé knize.

Siegfried Weiss: O věčných proměnách lesa

„Jsem vděčný osudu, že mi bylo dopřáno prožívat proměny jizerskohorských lesů, od hlubokých tajemných hvozdů, přes pomalý zánik, nekonečné volné plochy s dalekými výhledy, po nesmělé zarůstávání holin až po nádherné sochy, vytvořené námrazou a ledem.“

Marek Řeháček: Jablonecké maličkosti

Kniha obsahuje příběhy více jak dvou desítek zajímavostí, často doplněné o nové poznatky, objevy či vzpomínky jabloneckých pamětníků. Jabloncem čtenáře provádí zkušený publicista a novinář.

Petra Laurin, Irena Nováková, Christa Petrásková Osudy Němců / Schicksale der Deutschen

Kniha, vycházející v česko-německé verzi, odkrývá osudy Němců z Jizerských hor od konce druhé světové války po současnost. Zaměřuje se na lidi, které postihl odsun, ale mapuje i životy těch, kteří z různých důvodů zůstali. Vedle osobních vzpomínek pamětníků zahrnuje obsahuje i historická fakta a souvislosti.

Jan a Šimon Pikousové, Jan Šebelka: Město Liberec

Ideální kniha pro turisty a návštěvníky Liberce, pro vaše přátele z jiných měst. Kniha krásných fotografií představuje Liberec historický i ten nejsoučasnější. Najdete v ní i krátké texty o historii, texty a popisky k fotografiím jsou také v angličtině a němčině.

Matouschkovy mapy

Nejnověji vydaná Speciální mapa Hradčanských stěn od Josefa Matouschka, mimořádného tvůrce map z první poloviny 20. století. Celkem tak jsou k dispozici již čtyři krásné historické mapy našeho kraje a blízkého okolí.

Více o knihách najdete tady.

 

Napsal(a) redakce | Foto Knihkupectví Fryč
 


 

Kam dál?

DRBNA BARISTKA: Kouzlo Latte art. Jak se naučit základy v domácích...

středa, 17. ledna 2018, 11:06

Medvídci, sluníčka, kytičky, čtyřlístky, ale i vaše podobizna či jiný zajímavý obrázek. Technice Latte art se meze rozhodně...

Prodejců kaprů přibývá. Víte, na co si dát pozor při nákupu v jejich...

čtvrtek, 21. prosince 2017, 16:54

Vánoce bez kapra? Jen málokdo v tuzemsku si to dokáže představit. I proto v ulicích měst přibývá prodejců kaprů. V letošním roce...

Pět zajímavostí o adventu – ohromte své okolí

sobota, 2. prosince 2017, 03:50

Vánoce se blíží a s nimi tradiční i novodobé zvyky jako zdobení domácností, zapalování svíček na adventním věnci, vyloupávání...

Nájem na dobu určitou – co dělat po uplynutí sjednané doby?

sobota, 15. července 2017, 23:27

Řada pronajímatelů byt pronajímá na dobu určitou, například na jeden rok, aby si nájemce nejprve vyzkoušela. Víte, že k...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.