Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pod stromeček knihu. Jaké tituly se letos prodávají nejvíce?

 
pátek, 21. prosince 2018, 13:35

Přemýšlíte, co ještě pod stromeček? Knihou se rozhodně nikdy nic nezkazí. A jakou knihu tedy vybrat? S Knihkupectvím Fryč jsme sestavili žebříček dvanácti knih, které se letos nejlépe prodávaly. Třeba si vyberete.

1. Patrik Hartl: Nejlepší víkend

Michal Viewegh předal žezlo nejoblíbenějšího autora odpočinkového čtení Patriku Hartlovi. Jeho poslední román již potěšil desetitisíce lidí! Na silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Všichni touží změnit svůj život a doufají, že se jim to během nového roku podaří.

2. Pavel Kolář a Renata Červenková: Labyrint pohybu

Jedno z knižních překvapení letošního roku. Mimořádně zajímavý knižní rozhovor se slavným fyziterapeutem odhaluje překvapivé souvislosti, neboť v našem organismu se nic neděje náhodně. Proč nás bolí rameno, když máme nádor plic? Proč sušinka uveze na kolečku víc než kulturista? Proč magnetická rezonance nic neobjeví, i když nás záda pekelně bolí? Proč je někdo pohybově šikovnější než ti druzí?

3. Dominik Rubáš: Přírodní klenoty Podještědí

Kniha o krajině, kniha průvodce, kniha jako inspirace k toulkám a výletům. V knize je popsáno několik set přírodních zajímavostí, které leží v oblasti mezi Turnovem, Libercem, Jablonným v Podještědí a Mnichovým Hradištěm. Velká část lokalit je navíc zobrazena na fotografii. Kromě téměř osmi set barevných fotografií kniha obsahuje ilustrace a básně o podještědské krajině.

4. Liberec - historie, kultura, lidé

Nejnovější dějiny našeho města. Cesta do dávné i nedávné minulosti v devíti kapitolách.

5. Svět tramvají Erwina Cettinea - Liberec a Jablonec n. N.

Nádherné fotografie, na kterých najdete nejen tramvaje, ale i dávnou podobu dvou měst.

6. Miloslav Nevrlý: Karpatské hry

Jsou knihy, které mění život. Tato je jednou z nich. Podobně jako Kniha o Jizerských horách objevila mnoha lidem jejich kraj, svět pomníčků, dávných cest a příběhů, tak i Karpatské hry ovlivnily tisíce a tisíce lidí.

7. Jaroslav Rudiš: Český ráj
8. Dan Brown: Počátek
9. Radkin Honzák: Psychosomatická prvouka
10. Erik Tabery: Opuštěná společnost
11. Miroslav Nevrlý: Moje ptačí roky
12. Miroslav Macek: Saturnin se vrací

Napsal(a) redakce | Foto Knihkupectví Fryč
 


 

Kam dál?

Které knihy liberečtí milují? Ty o svém městě a horách

pátek, 14. prosince 2018, 19:19

Možná, že obliba knih o Liberci a horách kolem začala s legendární Knihou o Jizerských horách, možná s knihou fotografií Jizerské...

Co může nájemce změnit v nájemním bytě?

středa, 28. listopadu 2018, 18:24

Ve snaze si zútulnit a zpříjemnit bydlení můžete zatoužit po úpravách nájemního bytu. K leckterým změnám ovšem budete potřebovat...

Sezóna chatových zlodějů je tady. Jak chatu zabezpečit?

neděle, 25. listopadu 2018, 13:35

Nepřítomnosti chalupářů a chatařů na jejich letních sídlech využívají mimo sezónu zloději. Ti zimní měsíce využívají k výpravám...

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

čtvrtek, 18. října 2018, 15:00

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.