Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pod stromeček knihu. Jaké tituly se letos prodávají nejvíce?

 
pátek, 21. prosince 2018, 13:35

Přemýšlíte, co ještě pod stromeček? Knihou se rozhodně nikdy nic nezkazí. A jakou knihu tedy vybrat? S Knihkupectvím Fryč jsme sestavili žebříček dvanácti knih, které se letos nejlépe prodávaly. Třeba si vyberete.

1. Patrik Hartl: Nejlepší víkend

Michal Viewegh předal žezlo nejoblíbenějšího autora odpočinkového čtení Patriku Hartlovi. Jeho poslední román již potěšil desetitisíce lidí! Na silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Všichni touží změnit svůj život a doufají, že se jim to během nového roku podaří.

2. Pavel Kolář a Renata Červenková: Labyrint pohybu

Jedno z knižních překvapení letošního roku. Mimořádně zajímavý knižní rozhovor se slavným fyziterapeutem odhaluje překvapivé souvislosti, neboť v našem organismu se nic neděje náhodně. Proč nás bolí rameno, když máme nádor plic? Proč sušinka uveze na kolečku víc než kulturista? Proč magnetická rezonance nic neobjeví, i když nás záda pekelně bolí? Proč je někdo pohybově šikovnější než ti druzí?

3. Dominik Rubáš: Přírodní klenoty Podještědí

Kniha o krajině, kniha průvodce, kniha jako inspirace k toulkám a výletům. V knize je popsáno několik set přírodních zajímavostí, které leží v oblasti mezi Turnovem, Libercem, Jablonným v Podještědí a Mnichovým Hradištěm. Velká část lokalit je navíc zobrazena na fotografii. Kromě téměř osmi set barevných fotografií kniha obsahuje ilustrace a básně o podještědské krajině.

4. Liberec - historie, kultura, lidé

Nejnovější dějiny našeho města. Cesta do dávné i nedávné minulosti v devíti kapitolách.

5. Svět tramvají Erwina Cettinea - Liberec a Jablonec n. N.

Nádherné fotografie, na kterých najdete nejen tramvaje, ale i dávnou podobu dvou měst.

6. Miloslav Nevrlý: Karpatské hry

Jsou knihy, které mění život. Tato je jednou z nich. Podobně jako Kniha o Jizerských horách objevila mnoha lidem jejich kraj, svět pomníčků, dávných cest a příběhů, tak i Karpatské hry ovlivnily tisíce a tisíce lidí.

7. Jaroslav Rudiš: Český ráj
8. Dan Brown: Počátek
9. Radkin Honzák: Psychosomatická prvouka
10. Erik Tabery: Opuštěná společnost
11. Miroslav Nevrlý: Moje ptačí roky
12. Miroslav Macek: Saturnin se vrací

Napsal(a) redakce | Foto Knihkupectví Fryč
 


 

Kam dál?

POLITICKÁ KORIDA: Deset let od MS v lyžování. Mělo by město pořádat...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 18:05

V únoru uplyne deset let od světového šampionátu v klasickém lyžování v Liberci. Mistrovství skončilo dluhy, trestními oznámeními...

VIDEO: Předvánoční přírůstek. V Liberecké ZOO se narodila dvě lví...

úterý, 18. prosince 2018, 11:06

Lvice Shani porodila v noci na pátek v liberecké ZOO dvě zdravá mláďata. Jde o velmi vzácný počin, lva berberského se v Liberci...

FOTO: Zabití a vykuchání psa, prodej vánočního psího masa vzbudil na...

neděle, 16. prosince 2018, 18:49

„Ochutnejte psí maso!“ „Kapr také cítí bolest!“ Tak lákali liberečtí aktivisté kolemjdoucí ke svému stánku na Fügnerce, kde...

Budou Vánoce na sněhu? V příštím týdnu se oteplí, zima přijde až na...

neděle, 16. prosince 2018, 09:07

O vánočních svátcích budou v Česku podle meteorologů venkovní teploty pravděpodobně nad nulou, až na Silvestra se ochladí. Sněhu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Co žene sportovce do čím dál tím větších extrémů, aneb přetváří kapitalismus sport?

Co žene sportovce do neustále větších extrémů? Je to individuální potřeba posouvání hranic nebo požadavky společnosti na show, extrémy a neustálý nárůst výkonu? Na to se v tématu dnešního dne zaměřila Drbna.

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu. Posunulo se něco v tématech, o kterých se tehdy jednalo? I to se promítlo na klasickém školním vysvědčení.

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

Česká Wikipedie je dnes vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Zástupci Wikipedie chystané změny považují za velmi závažné, a proto od půlnoci encyklopedii poprvé na den vypnuli. Funkční dnes není ani německá, slovenská a dánská mutace Wikipedie, řekl předseda spolku Wikimedia Česká republika Vojtěch Dostál. Nově pojatá ochrana autorských práv se nemá dotknout přímo Wikipedie. Podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, ze kterých čerpají, a bude tak složitější, zajistit kvalitu obsahu encyklopedie.