Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hot Yoga. Cesta k očistě a radosti

 
úterý, 31. ledna 2017, 11:22

Teplota 40 stupňů Celsia, 26 pozic z Hatha Yogy a 90 minut soustředění se na své tělo. Tak by se stručně dala popsat Hot Yoga, která se stává v Česku stále populárnější a vychází z takzvané Bikram Yogy. Liberecké studio Hot Yogy je v areálu společnosti Werker a zacvičit si sem můžete přijít každý den bez předchozího objednání.

Před vstupem do budovy překonávám haldy odházeného sněhu a se zkřehlými prsty vstupuji do provoněného a útulného prostor, kde se Hot Yoga cvičí. Všude vládne příjemná atmosféra a usměvavá recepční mě zasvěcuje do tajů Hot Yogy a pravidel, jež je nezbytné v sále dodržovat. Ukazuje mi tři výjimky v dýchání, což zprvu zní poněkud složitě, ale ve skutečnosti je to instruktáž, jak správně dýchat.

V lehkém oblečení – šortkách a tílku – vstupuji do sálu, kde mě hned v první řadě překvapí teplo a vlhko, které má simulovat podmínky Indie – tedy kolébky yogy. Plna očekávání uléhám na podložku hlavou k zrcadlům.

Teplo prohřívá celé tělo

Úderem 18. hodiny vstupuje do sálu usměvavá instruktorka Bára. Všechny přivítá a začínáme cvičit. Záhy zjišťuji, že se všechny pozice opakují dvakrát po sobě a zatímco první série je zhruba minutová, ta následující je vždy kratší. Začínám se potit, ale cítím, jak teplo prohřívá mé tělo a umožňuje svalům provádět pozice ve druhé sérii snáz.

Po prvních padesáti minutách nám lektorka oznamuje, že jsme zvládli první část lekce ve stoji. Děkujeme si sami sobě, že jsme ji zvládli a při uléhání do pozice mrtvoly nebo-li sávasány, se dozvídám, že tato část byla tou dynamičtější. Tato slova mě na další dvě minuty strávené v pozici mrtvoly –tedy v leže na zásadech – uklidňují. Cítím, že se mi zpomaluje dech a upínám se ke slibu, že v druhé části lekce zvolníme. Záhy zjišťuji, že se při dalších pozicích v leže protahuji na těle svaly, o nichž nemám tušení. Po očko sleduji hodiny. Na konci hodiny si uvědomuji, že jedna z jogínek některé pozici cvičí jinak. Teprve teď si všímám, že se jí pod tílkem rýsuje malé těhotenské bříško.

Obrovská podpora ostatních

A tak si z hodiny odnáším několik zásadních poznání – zvládla jsem zbrocena potem pro mě relativně náročnou sestavu, a byť jsem měla s některými pozicemi potíže, cítila jsem obrovskou podporu v sále od ostatních. To mě motivovalo k tomu, posouvat své hranice dál. Zaujalo mě také, že Hot Yogu v horku a vlhku cvičí i těhotné ženy a potěšila mě odvaha mužů, kteří podobně jako já, bojovali s náročnými pozicemi statečně.

Hot Yoga mě zaujala natolik, že doma s pocitem dobře odvedené práce usedám ke svému počítači a hledám kořeny této zajímavé cvičební sestavy. Dozvídám se, že Hot Yoga je alternativou Bikram Yogy. Její sestavu má na svědomí jogín Bikram, který si po zranění kolene, kdy mu lékaři prorokovali invaliditu, vymyslel sérii cviků a uzdravil se. Od roku 1970 učí v horkem vyhřátých vlhkých prostorách. Za tu dobu se z tohoto druhu yogy stal celosvětový hit. V Čechách se Hot Yoga praktikuje zhruba více než deset let a její obliba stále stoupá, a tak se pyšně přidávám k zástupům těch, které horká yoga oslavila.

Namasté

PR text
 


 

Kam dál?

Prostřeno bude z Liberce. Přihlaste se a vyhrajte šedesát tisíc

pátek, 27. ledna 2017, 15:14

Obyčejní lidé ukazují, jak žijí a co vaří. To je ve zkratce náplň pořadu Prostřeno, který můžete vidět každý všední den na Primě....

Znáte Soudkyni Barbaru? Zahrát si v nejúspěšnějším projektu TV...

středa, 25. ledna 2017, 17:12

Každý všední den můžete na TV Barrandov sledovat seriál z prostředí justice Soudkyně Barbara. Tenhle pořad se u mnoha lidí...

Čokoládový Festival míří do libereckého obchodního centra Nisa

středa, 25. ledna 2017, 13:26

Do obchodního centra Nisa Liberec zamíří všichni milovníci čokolády. Od pátku 27. do neděle 29. ledna se uskuteční 4. ročník...

Zvyšování nájemného se řídí v prvé řadě dohodou, pak zákonem

sobota, 21. ledna 2017, 15:13

Nájem bytu může trvat dlouhá léta, během nichž může vzrůst i výše nájemného. Zvyšování nájemného lze upravit předem v nájemní...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kdosi vyhodil na ulici novopečenou psí...

  • VIDEO: U Raspenavy hoří několik hektarů...

  • Město zničilo bezdomovcům lesní ubytování,...

  • Zdrogovaný Polák ujížděl policistům. Luxusní...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nechcete se dívat v cirkusech na medvědy a slony? To zjišťuje anketa Ministerstva životního prostředí

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) spustilo na svých stránkách anketu na téma divoká zvířata v cirkusech. Naprostá většina hlasujících chce, aby se tato zvířata v cirkusech neobjevovala.

Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka u motorky je jen prodávání masa, říká mladý fotograf

Nahé ženy jsou u nás foceny buď narvané v latexu u nějaké mašiny, nebo dokonale vyretušované, a to je škoda, říká mladý fotograf David Weinhauer. Už několik let se živí jako fotograf ženských aktů. Na první pohled dokonale uhlazené fotky nahých žen byste ale v jeho portfoliu hledali marně.

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky vzorek nižší než 4 mm, je třeba pořídit nové. Podle doporučení výrobců byste měli měnit pneumatiky po čtyřech až šesti letech užívání. Spolehlivým rádcem při výběru kvalitních gum je časopis dTest, který ve spolupráci s německým autoklubem ADAC přinesl výsledky nového testu zimních pneumatik o průměru ráfku 14 a 16 palců. Závěr je jednoznačný – šetřit se nevyplácí.