Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hledáme páníčka #2: Podívejte se na nejnovější přírůstky v libereckém útulku Archa

 
neděle, 23. dubna 2017, 10:19

Zatímco v minulém díle seriálu Hledáme páníčka jsme vám představili pejsky, kteří čekají na nové majitele v libereckém útulku Archa, dnes se podíváme na opuštěné kočky. V současnosti hledá nový domov čtveřice koček. Najde některá z nich teplý pelíšek u vás doma?

ARCHA
Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec

Ostašovská 570
460 11 Liberec 11


tel.: 485 106 412
e-mail: utulek@zooliberec.cz

Všechna zvířata v útulku najde na www.zooliberec.cz/archa

Richard

Kocourek je kříženec dlouhosrstého plemene. Byl odchycen v rámci kastračního programu na učilišti v Kateřinkách, ale není to úplně divoké zvíře. Je vidět, že žrádla neměl úplně dostatek, je hubený, po těle má spoustu strupů, ať už od rvaček s jinými kocoury, nebo i od parazitů. Dlouhou srst měl zdredovatělou, takže z těch největších dredů ho v rámci narkózy při kastraci veterináři ostříhali. Nevypadá tedy úplně vzhledně, ale to mu všechno doroste.

Delia

Kočička má zlomeninu pánve, pět dnů sama nemočila, ale už se blýská na lepší časy. Dokonce už se i sama poprvé postavila. Je to bojovnice.

Kyklop

Kocourek Kyklop je zvyklý na lidskou ruku, ale také mazlení vyloženě nevyžaduje. Byl zvyklý žít celoročně venku. V útulku, kde kolem slyší psy se mu vyloženě nelíbí, ale po chvíli hlazení začne příst a užívá si to. Do útulku se dostal se zraněním oka, nyní má oko již zahojené a je i vykastrovaný. Hledáme pro něj domov, kde se o kocourka postarají se vším všudy a ne jen přikrmováním, ale i s případnou veterinární péčí. Ideální by pro něj byl domeček se zahradou v klidné části města, případně stodola či statek, kde by mohl chytat myši.

Stáďa

Stáďa zkrátka nemá štěstí a je opět v útulku. Stáďa je zvyklá běhat venku a pobyt pouze v bytě jí nesvědčí. Potřebuje tedy domek se zahradou v klidné části města a zodpovědné páníčky, kteří jí budou každý den podávat léky, bez kterých jak se zdá, nemůže kočička fungovat. Bere nízkou dávku prednisonu, kvůli autoimunitní poruše, kdy si do krve rozlíže zadní nohy i fleky po těle.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Archa Liberec
 


 

Kam dál?

Hledáme páníčka #1: Podívejte se na nejnovější přírůstky v libereckém...

neděle, 9. dubna 2017, 10:22

Hledáte čtyřnohého parťáka, se kterým vyrazit na výlet nebo jen blbnout na zahradě? Možná vám pomůže Liberecká Drbna. Od dnešního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.