Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Liberecká Zoo spolupracuje s ochranáři, kterým se podařilo zničit desítky kilogramů želvoviny

 
pátek, 21. prosince 2018, 17:45

Na indonéském ostrově Derawan se podařilo českým a slovenským ochranářům ze skupiny Wildlife Guards zničit tisíce šperků a želvích šupin, se kterými se zde nelegálně obchoduje.

Zabavené zboží na místě ochranáři spálili. Mezi šperky, které vážily několik desítek kilogramů, bylo více než 6000 náramků a přes 1200 želvích šupin. „Liberecká Zoo se skupinou Wildlife Guards dlouhodobě spolupracuje. Jsme velice rádi, že akce připravovaná několik měsíců byla úspěšná,“ uvedla mluvčí ZOO Liberec Barbara Tesařová.

Želvovinové doplňky se vyrábí z krunýře karet pravých. Tento druh je ovšem kriticky ohrožen. To ovšem pytlákům nebrání v jejich zabíjení. Po výrobcích z želvoviny je totiž zejména mezi místními obrovský zájem. „Zejména místní bohatí obyvatelé mají o takové výrobky zájem. Věří, že jim šperky přinesou sílu, ochrání jejich příbytky před požárem a dalšími katastrofami,“ řekl Michal Gálik za tým Wildlife Guards.

Kruté umírání, stahování plátů z krunýře za živa

Želvovina je z karet získávána odporným a brutálním způsobem. „Želvy jsou chyceny do rybářských sítí. Následně jsou jim za pomocí ohně z krunýře stahovány za živa pláty,“ komentovala Tesařová. Zatímco některé karety zemřou přímo na místě, další čeká drastické umírání na následky infekce.

Učinit tomuto nelegálnímu obchodování a vybíjení karet chtějí ochranáři zabránit. „Nechceme tento obchod nadále tolerovat. Kdo s tímto obchodem nepřestane, čekají ho pokuty a vězení,“ řekl při zásahu Agusa Tantoma, představitel vlády.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Wildlife Guards

Štítky Liberecko, želva, Zoo, ochrana,

 


 

Kam dál?

Utekla před stresem do rumunského Banátu. Helena Kovářová osladila...

neděle, 10. září 2017, 22:40

Kdo by to nezažil, problémy se na vás pouze hrnou a pomyslný kalich trpělivosti přetekl. Všechno byste nejradši hodili za hlavu a...

Seriál Z kanclu kolem světa – Díl 3. – Tchaj-wan

neděle, 12. března 2017, 14:50

V novém dílu cestovatelského seriálu partičky travel4ever.cz se podíváme na příjemný ostrov Tchaj-wan. Začneme v hlavním městě...

Seriál Z kanclu kolem světa – Díl 1. – Hongkong

čtvrtek, 19. ledna 2017, 14:09

V novém seriálu cestovatelské partičky travel4ever.cz si postupně představíme země, které na své dvouleté cestě kolem světa...

Diskusní žumpa z Novinky.cz: I tihle lidé mají volební právo

sobota, 9. července 2016, 07:51

V americkém Dallasu došlo tento týden k teroristickému činu. Organizovaní střelci zavraždili minimálně čtyři policisty a dalších...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.