Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lyžař v Krkonoších padal dlouhých sto metrů, povolán byl vrtulník i čtyřkolka

 
pátek, 15. února 2019, 18:45

Rodinný výlet na běžkách po vrcholcích Krkonoš se změnil v tragédii, když třiapadesátiletý běžkař uklouzl na zledovatělé cestě nedaleko kopce Malý Šišák. K vážně zraněnému muži okamžitě zamířili záchranáři.

K incidentu došlo krátce před polednem. Podle informací od ostatních lidí muž uklouzl na běžkách v místě, kde ostatní lyže sundali a nebezpečné místo opatrně přecházeli. Ledovatku tento muž asi podcenil. Jakmile muži podjely lyže, čekal ho dlouhý pád. „Muž sjel přibližně sto metrů z velmi prudkého srázu. Na místo jsme okamžitě vyslali šest záchranářů v terénním autě i na čtyřkolce,“ uvedl náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa.

Povolán byl i vrtulník z Liberce. Ten dorazil na místo jako první. Během jeho příletu se ke zraněnému otci podařilo sestoupit alespoň jeho synům. „Z vrtulníku byl vysazen lékař a letecký záchranář Horské služby. Spolu s dalšími členy Horské služby byl muž vyšetřen,“ popisoval Jirska. S největší pravděpodobností utrpěl poranění ramene a zlomeninu nohy.

Lyžař byl z místa transportován v podvěsném vaku. „Tímto způsobem byla zraněná osoba přemístěna do místa, kde ji mohli záchranáři naložit na palubu,“ dodal náčelník. Záchranáři nenechali na holičkách ani syny, kteří se vydali na pomoc. Využili lanovou techniku a vytáhli je zpět na cestu. 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Horská služba Krkonoše
 


 

Kam dál?

FOTO: Strážci se pustili do boje s plasty, stav Kamenice se prozatím...

čtvrtek, 24. ledna 2019, 11:26

Žalostný pohled na řeku Kamenici, kterou zaplavily v minulém týdnu PET lahve, zburcoval nejen strážníky Národního parku České...

Čtyřicetiletá sáňkařka nalezla na svahu smrt, pravděpodobně nepřežila...

středa, 23. ledna 2019, 13:18

V úterních večerních hodinách došlo ve Špindlerově Mlýně k tragédii, čtyřicetiletá saňkařka tam měla vyjet z dráhy a narazit do...

PET lahvemi zaplavená Kamenice v národním parku rozlítila tisíce...

pátek, 18. ledna 2019, 10:48

Tisíce lidí pobouřily snímky řeky Kamenice, kterou plují stovky plastových lahví a další odpadky. Fotografie navíc pocházejí z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.