Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: V Českém ráji vysadili dvě aleje, někdo si ale stromky odvezl

 
středa, 17. dubna 2019, 07:59

Vedení Chráněné krajinné oblasti Český ráj zuří. A zuří oprávněně. Jen pár dní vydržely vysazené stromky ve dvou alejích, něž někomu padly do oka. Ten někdo je vytahal ze země a prostě si je někam odvezl.

Jestli si chtěl neznámý pachatel zkrášlit vlastní zahrádku nebo oživit sad není jasné. Lidem v okolí Libošovic a Maekvartic zbyly místo stromků jen oči pro pláč.

Cestu nedaleko obce Libošovice mohla osvěžit nově vysazená třešňová alej, místo toho zbyly jen konstrukce na oporu stromů a díry v zemi. „Jakési bezcharakterní individuum ukradlo dvanáct již rašících vysokokmenných sazenic starých odrůd třešní,“ popisuje CHKO Český ráj na svém Facebooku.

Podobně dopadla i alej ovocných dřevin u Markvartic. Ani zde nezůstaly stromky na svém místě. Případ nyní vyšetřuje Obvodní oddělení Policie ČR v Sobotce. „Správa Českého ráje se obrací i na veřejnost. Pokud jste potkali v okolí Libošovic, Sobotky, Kosti nebo okolních obcí v minulých dnech někoho, kdo převážel nebo manipuloval s větším množstvím sazenic stromů, prosíme, abyste se obrátili na Správu CHKO Český ráj (tel. číslo 725 519 892) nebo Policii ČR.“

Jak se dalo čekat, reakce na sociálních sítích na sebe nenechaly dlouho čekat. „Vítejte v Čechách! Některé charaktery mi stále vyrážejí dech. Výchova ke slušnosti a ohleduplnosti zaostává čím dál víc. Arogance vládne! Co s tím?“ dotazuje se v komentářích Alena. „To je hrůza, jak to někoho může vůbec napadnout?! Buďme rádi že se to tady snaží CHKO zvelebovat, takovým přístupem si vysloužíme akorát holé kopce,“ připisuje Lucie. Padly i komentáře, které správu CHKO Český ráj nabádají k založení sbírky na výsadbu stromů náhradních. Údajně by lidé rádi na nové stromky přispěli.

Jak informovala policie, ke krádeži muselo dojít v době od 5. do 10. dubna. „Pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí za přečin krádež až dvouletý trest,“ uvádí policejní mluvčí Aleš Brendl. Krádeží celkem čtyřiadvaceti stromků vznikla škoda více než čtrnáct tisíc korun.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto CHKO Český ráj
 


 

Kam dál?

Při převozu do krematoria vypadla pohřebákům rakev, ti si toho ani...

středa, 3. dubna 2019, 15:59

Na rakev ležící na silnici nedaleko města Jelenia Góra upozornili polskou polici řidiči, kteří v pondělí jeli po zdejší silnici....

Ani blázen, ani podvodník. Muž z videa se zapnutými majáky byl...

pondělí, 11. března 2019, 19:13

Tohle by podle videa, o kterém jsme dnes informovali, nikdo nečekal. Muž, který se zapnutými majáky zastavil řidiče a požadoval...

VIDEO: Policisté jdou po falešném kolegovi, ten se pokoušel vybírat...

pondělí, 11. března 2019, 13:05

Jako lavina se po sociálních sítích od včerejšího dne šíří video s jednoznačně falešným policistou. Video pořídil palubní kamerou...

Vítr do Obřího dolu srazil dva lidi, zasahoval vrtulník

čtvrtek, 7. března 2019, 16:22

Silný nárazový vítr srazil ve středu kolem 21:00 z úbočí Sněžky směrem do Obřího dolu muže a ženu. Oba se zřítili do Rudného...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nové budovy by se stavět neměly, lepší je využít ty současné. To je názor architekta Aarona Betskyho

Na Technickou univerzitu zavítal americký architekt Aaron Betsky. V rámci své přednášky a diskuze s titulem Architektura musí shořet se zaměřil i na výstavbu nových domů, komplexů a budov.

Vydatný déšť ve střední části ČR v úterý může rozvodnit řeky

Ve východní polovině Čech, Českomoravské vrchovině a v Jeseníkách bude v úterý vydatně pršet, hladiny tamních řek mohou místy dosáhnout prvního povodňového stupně, v povodí Chrudimky ojediněle i druhého stupně.

Více života, méně aut. Tak vypadají vize nového náměstí v Budějcích

Budějcké náměstí je největší okružní křižovatkou ve městě. Podle odhadů si tudy mnoho aut denně jen krátí cestu. Jak by vypadalo, kdyby se doprava na něm jen částečně omezila, přidaly by se pěší zóny, místa k posezení a více zeleně? Podívejte se sami.