Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Oslavy Ještědu nebo Dny evropského dědictví

 
pátek, 14. září 2018, 11:22

I tento víkend si můžete vybrat z mnoha akcí, které se dějí po celém Libereckém kraji. Hlavními akcemi budou v Liberci bezesporu Oslavy Ještědu a v Jablonci nad Nisou Dny evropského dědictví.

Oslavy 45. výročí Ještědu odstartují v sobotu v 10 hodin. Program bude opravdu pestrý a bude probíhat jednat u samotného vysílače, ale také v areálu skokanských můstků a u konečné tramvaje v Horním Hanychově. V rámci této akce tak můžete spojit hezký výlet i zábavu. Sportovci a siláci se mohou zúčastnit závodu ve vynášení sudů piva na Ještěd. Děti i dospělí se mohou těšit na prohlídky vysílače,  skokanských můstků i stanice Horské služby, hudební i loutková vystoupení a mnoho dalšího.

Sobota bude patřit i Domu dětí a mládeže Větrník, který pořádá již druhý Jarmark činností. Představí zde celé spektrum kroužků a kurzů, které v tomto školním roce otvírá. Akce je tedy určena zejména pro rodiny s dětmi, které pro své ratolesti právě nyní vhodný kroužek vybírají. Od 9:30 si zde mohou vše vyzkoušet a o vhodném kroužku se poradit.

Milovníci terarijních zvířat by jistě neměli chybět na Libereckých terarijních trzích, které se konají zítra v konferenčním sále Centra Babylon. K vidění i zakoupení tu budou ptáci, ryby, hmyz i hlodavci. Akce probíhá od 10 do 12 hodin.

V neděli odstartuje na dětském dopravním hřišti v Liberci Týden mobility. Od 10 do 14 hodin zde bude zábavný program.

Zajímavé prohlídky, místa kam se běžně nepodíváte i bohatý doprovodný program, to vše vás čeká na letošních Dnech evropského dědictví v Jablonci nad Nisou. Letos zde bude mimo jiné Filmbrunch v kině Junior, komentovaná procházka městem se spolek Plac, a nebudou chybět ani oslavy radnice. Kompletní program naleznete na stránkách města Jablonec.

Po celý víkend navíc probíhají Ruprechtické slavnosti u kapličky. Můžete se těšit na ohňostroj, nebo například vystoupení kapel Ready Kirken, Každej pes jiná ves nebo Olympic revival.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto ČD
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ PŘEHLED: Ve Svijanech poteče pivo proudem, na ploché dráze...

pátek, 14. července 2017, 09:14

Nevíte, kam vyrazit za kulturou? Liberecká Drbna pro vás ve spolupráci s portálem eVstupenka.cz přichystala seznam akcí, které by...

KULTURNÍ PŘEHLED: Vyrazte za veterány či starými vlaky do Českého...

pátek, 7. července 2017, 11:02

Nevíte, kam vyrazit za kulturou? Liberecká Drbna pro vás ve spolupráci s portálem eVstupenka.cz přichystala seznam...

KULTURNÍ PŘEHLED: Jablonec ovládl hudební festival, v Hejnicích...

pátek, 30. června 2017, 09:47

Nevíte, kam vyrazit za kulturou? Liberecká Drbna pro vás ve spolupráci s portálem eVstupenka.cz přichystala seznam...

KULTURNÍ PŘEHLED: Do Hrádku na rock, do pivovaru a na zámek na...

pátek, 23. června 2017, 10:03

Nevíte, kam vyrazit za kulturou? Liberecká Drbna pro vás ve spolupráci s portálem eVstupenka.cz přichystala seznam šesti...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Havárie v liberecké spalovně. Těžce...

  • Na libereckém nádraží se chtěl oběsit muž,...

  • Přepadl několik heren, policie po něm pátrá,...

  • Čelní srážka u Globusu. Při nehodě se...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vnitro poskytne součinnost při hledání syrských sirotků

Zástupci neziskových organizací spolu s europoslankyní Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL) dostali na dnešní schůzce od premiéra Andreje Babiše (ANO) za úkol vybrat syrské sirotky, kteří by mohli být z uprchlických táborů přesunuti do Česka. Stát prostřednictvím ministerstva vnitra poskytne součinnost, následně by je byl ochoten přijmout. Po setkání s Babišem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) to novinářům řekla Šojdrová.

Evropský týden mobility probíhá již po sedmnácté. Nechybí ani 29 měst z České republiky

Letos probíhá již 17. ročník Evropského týdne mobility. Tato dnes již celosvětová kampaň konající se pravidelně od 16. do 22. září si klade za cíl podporu trvale udržitelné mobility ve městech. Zkvalitnění dopravy po městech začíná být věnována pozornost po celém světě. Loni se do kampaně zapojilo 2 526 měst v 50 státech. A zdaleka se nejednalo jen o jednorázové krátké akce. Více než polovina zúčastněných měst přijala zhruba 8 000 trvalých opatření zaměřených na zkvalitnění dopravy.

Sněmovna rozhodne o vydání Ondráčka k stíhání na příští schůzi

Sněmovna rozhodne o vydání poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání na schůzi, která začne zhruba za měsíc. Dnes dolní komora projednávání policejní žádosti odročila. Poslanci ještě nemají stanovisko mandátového a imunitního výboru, který se k záležitosti opět sejde v úterý.