Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Oslavy Ještědu nebo Dny evropského dědictví

 
pátek, 14. září 2018, 11:22

I tento víkend si můžete vybrat z mnoha akcí, které se dějí po celém Libereckém kraji. Hlavními akcemi budou v Liberci bezesporu Oslavy Ještědu a v Jablonci nad Nisou Dny evropského dědictví.

Oslavy 45. výročí Ještědu odstartují v sobotu v 10 hodin. Program bude opravdu pestrý a bude probíhat jednat u samotného vysílače, ale také v areálu skokanských můstků a u konečné tramvaje v Horním Hanychově. V rámci této akce tak můžete spojit hezký výlet i zábavu. Sportovci a siláci se mohou zúčastnit závodu ve vynášení sudů piva na Ještěd. Děti i dospělí se mohou těšit na prohlídky vysílače,  skokanských můstků i stanice Horské služby, hudební i loutková vystoupení a mnoho dalšího.

Sobota bude patřit i Domu dětí a mládeže Větrník, který pořádá již druhý Jarmark činností. Představí zde celé spektrum kroužků a kurzů, které v tomto školním roce otvírá. Akce je tedy určena zejména pro rodiny s dětmi, které pro své ratolesti právě nyní vhodný kroužek vybírají. Od 9:30 si zde mohou vše vyzkoušet a o vhodném kroužku se poradit.

Milovníci terarijních zvířat by jistě neměli chybět na Libereckých terarijních trzích, které se konají zítra v konferenčním sále Centra Babylon. K vidění i zakoupení tu budou ptáci, ryby, hmyz i hlodavci. Akce probíhá od 10 do 12 hodin.

V neděli odstartuje na dětském dopravním hřišti v Liberci Týden mobility. Od 10 do 14 hodin zde bude zábavný program.

Zajímavé prohlídky, místa kam se běžně nepodíváte i bohatý doprovodný program, to vše vás čeká na letošních Dnech evropského dědictví v Jablonci nad Nisou. Letos zde bude mimo jiné Filmbrunch v kině Junior, komentovaná procházka městem se spolek Plac, a nebudou chybět ani oslavy radnice. Kompletní program naleznete na stránkách města Jablonec.

Po celý víkend navíc probíhají Ruprechtické slavnosti u kapličky. Můžete se těšit na ohňostroj, nebo například vystoupení kapel Ready Kirken, Každej pes jiná ves nebo Olympic revival.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto ČD
 


 

Kam dál?

Tipy na víkend: Létofest, Dny evropského dědictví i sousedské setkání

pátek, 7. září 2018, 12:36

V Liberci ani jeho okolí se o víkendu nudit nebudete. Nadcházející dny nabízí bohatý program nejen v Liberci.

Tipy na víkend: Krajské dožínky, pivní festival i sklářská slavnost

pátek, 31. srpna 2018, 10:45

První zářijový víkend nabídne bohatý program na mnoha místech po celém Libereckém kraji. Zatímco je někdy těžké nějakou akci...

Tipy na víkend: Hrady a zámky v noci, šampionát hasičů v Liberci

pátek, 24. srpna 2018, 10:53

Celá řada akcí je naplánována na nadcházející víkend. Na své si přijdou fanoušci aktivního trávení volného času, ale i to, co...

Víkendový Liberec má mnoho tváří, pojďme je společně objevit

pátek, 3. listopadu 2017, 09:53

Přemýšlíte, kam vyrazíte o víkendu za zábavou? Proležet celé dny na gauči za sychravého počasí je sice někdy fajn, nicméně jsou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do roku 2025 má u dálniční policie přibýt 750 služebních míst

Do roku 2025 by mělo v dálničních odděleních Policie ČR přibýt 750 služebních míst. Počítá s tím návrh rozvoje dálničních oddělení, který připravilo ministerstvo vnitra. Během příštího roku by mělo přibýt 231 služebních míst na stávající oddělení a dalších 34 pro postupné obsazení nových oddělení Droužkovice, Borek a Napajedla. Nyní je u dálniční policie 591 obsazených systemizovaných služebních míst.

Před 55 lety byla vynalezena populární remoska

Její obsluha i údržba je jednoduchá, spotřeba energie nízká a životnost dlouhá. Remoska je malá přenosná elektrická pečící mísa či pánev, která vaří, peče, smaží, dusí i opéká a připravit se v ní dá téměř cokoli. Remoska je českým vynálezem, její ochranná známka byla zapsána 21. července 1964. A i když s existencí měla už párkrát na kahánku, hospodyňky na ni dodnes nedají dopustit.

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.