Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Oslavy Ještědu nebo Dny evropského dědictví

 
pátek, 14. září 2018, 11:22

I tento víkend si můžete vybrat z mnoha akcí, které se dějí po celém Libereckém kraji. Hlavními akcemi budou v Liberci bezesporu Oslavy Ještědu a v Jablonci nad Nisou Dny evropského dědictví.

Oslavy 45. výročí Ještědu odstartují v sobotu v 10 hodin. Program bude opravdu pestrý a bude probíhat jednat u samotného vysílače, ale také v areálu skokanských můstků a u konečné tramvaje v Horním Hanychově. V rámci této akce tak můžete spojit hezký výlet i zábavu. Sportovci a siláci se mohou zúčastnit závodu ve vynášení sudů piva na Ještěd. Děti i dospělí se mohou těšit na prohlídky vysílače,  skokanských můstků i stanice Horské služby, hudební i loutková vystoupení a mnoho dalšího.

Sobota bude patřit i Domu dětí a mládeže Větrník, který pořádá již druhý Jarmark činností. Představí zde celé spektrum kroužků a kurzů, které v tomto školním roce otvírá. Akce je tedy určena zejména pro rodiny s dětmi, které pro své ratolesti právě nyní vhodný kroužek vybírají. Od 9:30 si zde mohou vše vyzkoušet a o vhodném kroužku se poradit.

Milovníci terarijních zvířat by jistě neměli chybět na Libereckých terarijních trzích, které se konají zítra v konferenčním sále Centra Babylon. K vidění i zakoupení tu budou ptáci, ryby, hmyz i hlodavci. Akce probíhá od 10 do 12 hodin.

V neděli odstartuje na dětském dopravním hřišti v Liberci Týden mobility. Od 10 do 14 hodin zde bude zábavný program.

Zajímavé prohlídky, místa kam se běžně nepodíváte i bohatý doprovodný program, to vše vás čeká na letošních Dnech evropského dědictví v Jablonci nad Nisou. Letos zde bude mimo jiné Filmbrunch v kině Junior, komentovaná procházka městem se spolek Plac, a nebudou chybět ani oslavy radnice. Kompletní program naleznete na stránkách města Jablonec.

Po celý víkend navíc probíhají Ruprechtické slavnosti u kapličky. Můžete se těšit na ohňostroj, nebo například vystoupení kapel Ready Kirken, Každej pes jiná ves nebo Olympic revival.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto ČD
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ PŘEHLED: Ve Svijanech poteče pivo proudem, na ploché dráze...

pátek, 14. července 2017, 09:14

Nevíte, kam vyrazit za kulturou? Liberecká Drbna pro vás ve spolupráci s portálem eVstupenka.cz přichystala seznam akcí, které by...

KULTURNÍ PŘEHLED: Vyrazte za veterány či starými vlaky do Českého...

pátek, 7. července 2017, 11:02

Nevíte, kam vyrazit za kulturou? Liberecká Drbna pro vás ve spolupráci s portálem eVstupenka.cz přichystala seznam...

KULTURNÍ PŘEHLED: Jablonec ovládl hudební festival, v Hejnicích...

pátek, 30. června 2017, 09:47

Nevíte, kam vyrazit za kulturou? Liberecká Drbna pro vás ve spolupráci s portálem eVstupenka.cz přichystala seznam...

KULTURNÍ PŘEHLED: Do Hrádku na rock, do pivovaru a na zámek na...

pátek, 23. června 2017, 10:03

Nevíte, kam vyrazit za kulturou? Liberecká Drbna pro vás ve spolupráci s portálem eVstupenka.cz přichystala seznam šesti...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V ojedinělých případech se může objevit kus se sníženou kvalitou, reagovalo vedení Penny Marketu na výskyt prošlého masa v jedné z prodejen

Na pultech obchodního řetězce Penny Market se objevilo zkažené maso původem z Polska. S vidinou dobrého oběda si ho v neděli ve Vodňanech cestou z výletu zakoupil muž. Po otevření ho ale chuť na jídlo velmi rychle přešla. Maso podle jeho slov páchlo jako zkažená vejce.

SPD zrušilo klub v Moravskoslezském kraji, Volný hodlá kandidovat na post předsedy

Předsednictvo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) zrušilo svůj regionální klub v Moravskoslezském kraji. Byly v něm porušovány stanovy a krácena demokratická práva členů, sdělila mluvčí SPD Barbora Zeťová. SPD v kraji vede poslanec Lubomír Volný, jehož styl vedení v minulosti někteří členové hnutí kritizovali. Volný v úterý na facebooku oznámil, že plánuje kandidovat proti Tomiovi Okamurovi na předsedu SPD.

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Podle ústavních soudců lze omezení billboardů zdůvodnit veřejným zájmem na bezpečnosti provozu, soud zdůraznil také ochranu životů a zdraví lidí, stejně jako životního prostředí.