Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Mydy Rabycad, Drakiáda i akce pro pejsky

 
pátek, 5. října 2018, 15:32

Na víkend hlásí pěkné počasí. Přinášíme vám tak výběr několika akcí, kam můžete následující dny vyrazit.

Do Jablonce míří elektroswing v podobě bláznivé kapely Mydy Rabycad. Jedinečná zpěvačka, kterou vždy doplňuje výstřední šaty a doplňky, originální hudba a tóny, které se vám vryjí do paměti. Za elektronickou hudbou můžete vyrazit dnes od 20 hodin do Klubu Na Rampě.

Pokud ještě nemáte pány na dnešní odpoledne, od 17 hodin můžete zavítat do IQLandie na Noc vědců, která se tentokrát nese ve stylu 100 let české vědy. Můžete se těšit na různé workshopy, ukázky, show i mnoho experimentů a zajímavostí ze světa vědy.

Pokud máte chuť na něco akčnějšího, pak můžete o víkendu vyrazit na Bikepark Ještěd na Rock Machine Enduro Race. Zde můžete fanděním podpořit závodníky, kteří se účastní finále České Enduro Serie. Pokud před koly dáváte přednost běhu, pak se můžete zúčastnit prvního běžeckého závodu ze série RunCzech, který se koná přímo v centru Liberce. Odsud se běžci v neděli v 12:15 vydají do Lidových sadů a odsud vzhůru k lomu a Černé Nise.

Ve velkém sále Krajské vědecké knihovny je na sobotní dopoledne připravena pohádka o chameleonovi Leonovi. Od 10 hodin si tak můžete s dětmi užít představení v podání LD Kordula Liberec.

Máte doma pejska? Ať už s průkazem původu, nebo třeba křížence z útulku, můžete s ním vyrazit na oblíbenou akci Jablonecký voříšek. Událost pořádá v jabloneckém Eurocentru útulek Dášenka. V letošním roce se jedná o dvacátý ročník. Letos do poroty hodnotící výkony chlupáčů navíc zasedne zpěvák Daniel Hůlka. Přihlašovat se do soutěží můžete v den akce od 13 hodin. S sebou musíte mít očkovací průkaz s platným očkováním.

Zajímá vás liberecké podzemí? Pak můžete v sobotu navštívit CO kryt v Lucemburské ulici v rámci pravidelných prohlídek. Ty proběhnou v 8:30, 10 a v 11:30. Na prohlídku si můžete zakoupit vstupenku v Městském informačním centru Liberec.

Pokud vám záleží na životním prostředím, můžete se zítra připojit do akce Ukliďme Česko u jablonecké přehrady. Do jejího okolí vyrazí desítky dobrovolníků, kteří vodní nádrž Mšeno očistí od odpadků. Sraz zájemců je v 9 hodin u Rybářské Bašty.

V neděli můžete k vratislavickému pivovaru vyrazit na Drakiádu s Klikou. Vezměte svého draka a podělte se o radost z jejich pouštění. Akce začíná ve 14 hodin.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

FOTO: Svatý Václav dorazil s průvodem do Svijan

pátek, 28. září 2018, 19:05

Na zámku Svijany se dnes konaly oblíbené Svatováclavské slavnosti. Na nádvoří přijel i samotný svatý Václav s průvodem...

Nejraději mám Záskok, je nejvtipnější, říká Jan Pražák z ansámblu,...

středa, 26. září 2018, 10:38

Legendární cimrmanovské hry, nebo alespoň jejich útržky zná snad každý. Originální důvtip a jedinečné slovní hříčky učarovali i...

Liberec jako centrum drogové mafie? Ve městě by se mohl natáčet...

sobota, 22. září 2018, 18:00

Česká televize chystá šestidílnou minisérii s názvem Nelegál v hlavní roli s Karlem Rodenem. Vypráví příběh drogového dealera a...

FOTO: Na jabloneckém kostele odhalili desku, která je upomínkou na...

pátek, 21. září 2018, 11:57

Dnes proběhlo u kostela sv. Anny v Jablonci nad Nisou slavnostní odhalení pamětní desky. Ta je upomínkou na padlé vojáky z 19....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Co žene sportovce do čím dál tím větších extrémů, aneb přetváří kapitalismus sport?

Co žene sportovce do neustále větších extrémů? Je to individuální potřeba posouvání hranic nebo požadavky společnosti na show, extrémy a neustálý nárůst výkonu? Na to se v tématu dnešního dne zaměřila Drbna.

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu. Posunulo se něco v tématech, o kterých se tehdy jednalo? I to se promítlo na klasickém školním vysvědčení.

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

Česká Wikipedie je dnes vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Zástupci Wikipedie chystané změny považují za velmi závažné, a proto od půlnoci encyklopedii poprvé na den vypnuli. Funkční dnes není ani německá, slovenská a dánská mutace Wikipedie, řekl předseda spolku Wikimedia Česká republika Vojtěch Dostál. Nově pojatá ochrana autorských práv se nemá dotknout přímo Wikipedie. Podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, ze kterých čerpají, a bude tak složitější, zajistit kvalitu obsahu encyklopedie.