Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Mydy Rabycad, Drakiáda i akce pro pejsky

 
pátek, 5. října 2018, 15:32

Na víkend hlásí pěkné počasí. Přinášíme vám tak výběr několika akcí, kam můžete následující dny vyrazit.

Do Jablonce míří elektroswing v podobě bláznivé kapely Mydy Rabycad. Jedinečná zpěvačka, kterou vždy doplňuje výstřední šaty a doplňky, originální hudba a tóny, které se vám vryjí do paměti. Za elektronickou hudbou můžete vyrazit dnes od 20 hodin do Klubu Na Rampě.

Pokud ještě nemáte pány na dnešní odpoledne, od 17 hodin můžete zavítat do IQLandie na Noc vědců, která se tentokrát nese ve stylu 100 let české vědy. Můžete se těšit na různé workshopy, ukázky, show i mnoho experimentů a zajímavostí ze světa vědy.

Pokud máte chuť na něco akčnějšího, pak můžete o víkendu vyrazit na Bikepark Ještěd na Rock Machine Enduro Race. Zde můžete fanděním podpořit závodníky, kteří se účastní finále České Enduro Serie. Pokud před koly dáváte přednost běhu, pak se můžete zúčastnit prvního běžeckého závodu ze série RunCzech, který se koná přímo v centru Liberce. Odsud se běžci v neděli v 12:15 vydají do Lidových sadů a odsud vzhůru k lomu a Černé Nise.

Ve velkém sále Krajské vědecké knihovny je na sobotní dopoledne připravena pohádka o chameleonovi Leonovi. Od 10 hodin si tak můžete s dětmi užít představení v podání LD Kordula Liberec.

Máte doma pejska? Ať už s průkazem původu, nebo třeba křížence z útulku, můžete s ním vyrazit na oblíbenou akci Jablonecký voříšek. Událost pořádá v jabloneckém Eurocentru útulek Dášenka. V letošním roce se jedná o dvacátý ročník. Letos do poroty hodnotící výkony chlupáčů navíc zasedne zpěvák Daniel Hůlka. Přihlašovat se do soutěží můžete v den akce od 13 hodin. S sebou musíte mít očkovací průkaz s platným očkováním.

Zajímá vás liberecké podzemí? Pak můžete v sobotu navštívit CO kryt v Lucemburské ulici v rámci pravidelných prohlídek. Ty proběhnou v 8:30, 10 a v 11:30. Na prohlídku si můžete zakoupit vstupenku v Městském informačním centru Liberec.

Pokud vám záleží na životním prostředím, můžete se zítra připojit do akce Ukliďme Česko u jablonecké přehrady. Do jejího okolí vyrazí desítky dobrovolníků, kteří vodní nádrž Mšeno očistí od odpadků. Sraz zájemců je v 9 hodin u Rybářské Bašty.

V neděli můžete k vratislavickému pivovaru vyrazit na Drakiádu s Klikou. Vezměte svého draka a podělte se o radost z jejich pouštění. Akce začíná ve 14 hodin.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

TIPY NA PRODLOUŽENÝ VÍKEND: Svatováclavské slavnosti, koncerty i sport

čtvrtek, 27. září 2018, 16:00

Tento týden přinášíme kulturní přehled již ve čtvrtek, jelikož díky zítřejšímu Dni české státnosti je program opravdu nabitý.

TIPY NA VÍKEND: Traktory, koncert i cykloburza

pátek, 21. září 2018, 09:40

Na nadcházející víkend je opět naplánována celá řada zajímavých akcí od těch sportovních po umělecké. Volba už závisí jen na vás.

TIPY NA VÍKEND: Oslavy Ještědu nebo Dny evropského dědictví

pátek, 14. září 2018, 11:22

I tento víkend si můžete vybrat z mnoha akcí, které se dějí po celém Libereckém kraji. Hlavními akcemi budou v Liberci bezesporu...

Tipy na víkend: Létofest, Dny evropského dědictví i sousedské setkání

pátek, 7. září 2018, 12:36

V Liberci ani jeho okolí se o víkendu nudit nebudete. Nadcházející dny nabízí bohatý program nejen v Liberci.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.