Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Pomoc pro Liama, pohádky nebo výroba lapače snů

 
pátek, 24. května 2019, 14:28

Kam o víkendu? No tak třeba na nějakou výstavu, za pohádkou, na koncert. Nezapomeňte, že je také Noc kostelů. Prostě zase se toho děje hodně, stačí si vybrat.

Milujete staré gramofonové desky, vinyly a tak? Tak to nesmíte chybět v sobotu v Kině Varšava, kde se koná Vintage Vinyl Bazar vol. 2. Určitě tam objevíte zajímavé kousky.

Netradiční název má dnešní večírek v KultiVAR s názvem Hudbou proti sportu! Vystoupí akustické trio ve složení Andy Knajblová, Aneta Wollrabová a Anna Havlová. A další dění bude už jen na návštěvnících. V KultiVARu to bude žít i zítra na besedu Živá tvorba, živé řemeslo! dorazí sklář Jaroslav Rejzek. Akce začíná v 19:30.

Za pohádkou můžete tento víkend zamířit třeba do Domu dětí a mládeže Větrník, kde zítra od 10 hodin proběhne představení v podání loutkového divadla Spojáček O upovídané vrbě.

Pokud vám jsou blízké obrazy a máte rádi Valdštejn, nesmíte chybět na dnešní slavnostní vernisáži výstavy obrazů A.V.E. Valdštejnd od Michaila Ščigola. Ta se uskuteční v 19:15 v chrámu sv. Antonína v Kostelní ulici.

Vždycky se vám líbily indiánské lapače snů? A říkali jste si, jak jen to dělají? No a teď se to můžete naučit. Teda ne přímo teď, ale v neděli v liberecké dílně Krasohled proběhne od14 hodin kurz, při kterém si můžete vyplést vlastní lapač snů. Na kurz je ale nutné se přihlásit.

Pokud máte doma děti, které chvíli neposedí, vemte je zítra do Kateřinek, kde se na víceúčelovém hřišti koná Dětský den a Lessyho Woheň. Po děti budou od 16 do 18 hodin připravené zábavné soutěže, dospělí si naopak můžou vychutnat večerní koncert.

Jedinečnou komedii v podobě Mam'zelle Nitouche uvede dnes od 19 hodin Divadlo F.X. Šaldy. Příběh vás zavede do zákulisí divadla, kasáren ale i kláštera. Zítra sem pro změnu můžete zavítat na tančení drama Bouře – cena za lásku.

Pokud si chcete užít zábavu a zároveň podpořit dobrou věc, můžete zamířit do Vratislavic na Jarní pohádkohraní – Benefiční akci pro Liama. Pro rodiny je připravené množství stanovišť s úkoly a nebudou chybět ani pohádkové bytosti.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Divadlo F. X. Šaldy - Petr Našic
 


 

Kam dál?

TIPY NA VÍKEND: Pletení pomlázek, speciální prohlídky Grabštejnu nebo...

pátek, 19. dubna 2019, 13:13

V následujících dnech si můžete užít přípravy na Velikonoce jako je tradiční barvení vajíček nebo pletení pomlázek. Můžete ale...

TIPY NA VÍKEND: Tatrhy, soutěž modelářů i Velikonoční trhy

pátek, 12. dubna 2019, 17:46

O víkendu můžete vyrazit na oblíbené Tatrhy, tradiční Velikonoční trhy nebo třeba na nějaký koncert.

TIPY NA VÍKEND: Lemberk otvírá své brány a na radnici se bude tančit

pátek, 29. března 2019, 10:48

Kam o víkendu: Za kulturou nebo na výlet? A co to spojit. Přes den můžete vyrazit třeba na Lemberk a večer si užít nějaký koncert.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.