Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecká Drbna

VIDEO: Miloš Zeman jako Albus Bumbál. Brněnští kouzelníci Orsava a Lovecká vytvořili další geniální video

neděle, 9. prosince 2018, 20:13Společnost
 

Příběh Harryho Pottera zná celý svět. Věděli jste však, že mladý Harry zápasil o Kámen mudrců také v Česku? Jeho soupeřem nebyl nikdo jiný než Albus Bumbal, v českém podání s prezidentem Zemanem. Oblíbený brněnský filmař Michal Orsava spojil síly...

 

Prostory jablonecké nemocnice prozáří vánoční stromek

neděle, 9. prosince 2018, 16:46Jablonecko
 

Před nemocniční kaplí bude od zítřejšího dne stát vánoční stromek. O jeho nazdobení se stejně jako v předchozích letech postarají seniorky z Klubu jabloneckých seniorů.

 

Sleduj Drbnu také na Instagramu a nic ti neuteče!

neděle, 9. prosince 2018, 16:40Drbna
 

Pokrok nezastavíš a zatímco ještě před pár lety jsem si vystačila se samotným webem a facebookovou stránkou, dnes se snažím informovat o horkých novinkách také na instagramovém profilu. Pokud i ty používáš tuhle platformu a baví tě filtry...

 

Zapálená svíčka na adventním věnci je také otevřený oheň, varují hasiči

neděle, 9. prosince 2018, 15:02Krimi
 

Adventní věnce, blikající okna, rozsvícené stromky... Pro hasiče tohle nejsou pouze symboly Vánoc, ale i zvýšeného nebezpečí požárů. Koncem roku se hodí pár rad, jak se doma plamenům vyvarovat.

 

Bezdomovec si přivlastnil peněženku, sto tisíc rozfofroval za dva dny

neděle, 9. prosince 2018, 13:22KrimiLiberecko
 

Nebývale úspěšný nález se podařil v Liberci muži bez domova. Ten si povšiml v jedné provozovně peněženky odložené na kyblíku. Tehdy ještě netušil, že obsahuje hotovost v hodnotě sto tisíc korun.

 

Ve studních chybí voda, příčinou je nedostatek srážek i těžba v Polsku

neděle, 9. prosince 2018, 11:02Z kraje
 

Dlouhodobé sucho trápí celou republiku, výjimkou není ani Liberecký kraj. Kvůli nedostatku vody je nutné podpořit projekty k zadržování i dodávce vody.

 

Dívku její otec vystavil nouzi, neplatil jí výživné

neděle, 9. prosince 2018, 09:42KrimiJablonecko
 

Kvůli neplacení výživného hrozila nezletilé dívce finanční nouze. Její otec jí neplatil výživné téměř dva roky.

 

Město Harrachov bude muset zaplatit jedenáct milionů korun, prohrálo u soudu

neděle, 9. prosince 2018, 08:23Semilsko
 

Spor kvůli pohledávce mezi městem Harrachov a firmou Auditas trvá již několik let. Za tu dobu se částka kvůli úrokům navýšila na 11 milionů. O jejich zaplacení rozhodl Vrchní soud v Praze.

 

Noví dva bělouši budou brázdit silnice mezi Libercem a Mladou Boleslaví

neděle, 9. prosince 2018, 07:22DopravaLiberecko
 

Kraj má ve svém vozovém parku dva zbrusu nové bílé autobusy. Ty budou od příštích dnů jezdit především na trase mezi Libercem a Mladou Boleslaví.

 

Skály u Dolánek jsou nestabilní, Turnov doufá v evropskou dotaci

sobota, 8. prosince 2018, 19:23Semilsko
 

Skály nacházející se nad jezem v Dolánkách u Turnova jsou již delší dobu nestabilní a mohly by ohrozit osoby v blízkosti. Město Turnov je chce zabezpečit, doufá v získání dotace.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Miloš Zeman jako Albus Bumbal. Brněnští kouzelníci Orsava a Lovecká vytvořili další geniální video

Příběh Harryho Pottera zná celý svět. Věděli jste však, že mladý Harry zápasil o Kámen mudrců také v Česku? Jeho soupeřem nebyl nikdo jiný než Albus Bumbal, v českém podání s prezidentem Zemanem. Oblíbený brněnský filmař Michal Orsava spojil síly s talentovanou tvůrkyní Michaelou Loveckou a výsledkem je vtipem nadupané dílo, které má potenciál stát se dalším celorepublikovým virálem.

Čeští hokejisté si zahráli proti Tatarstánu, do zápasu nastoupil i prezident

Česká veteránská reprezentace se koncem prvního adventního týdne vypravila do Kazaně, více než milionové metropole Tatarstánu a jednoho z největších měst v evropské části Ruska. Tam odehrála přátelský zápas proti domácímu výběru, který byl sportovní kulisou k rusko – českému ekonomickému fóru.

Ode dneška platí na železnici v ČR nový jízdní řád

V Česku ode dneška platí nový železniční jízdní řád. České dráhy s jeho zavedením přidaly přímé spoje mezi Prahou a Opavou a z jižní Moravy a Ostravy do Berlína a místo některých vlaků EuroCity a InterCity znovu zařadily Pendolino. Změnou je i zrychlení dopravy mezi Prahou a západními Čechami díky otevření Ejpovických tunelů. Konkurenční Leo Express avizoval zrychlení svého spoje mezi Prahou a Košicemi o 17 minut vlivem snížení počtu zastávek, RegioJet přidal vlaky na trati Praha-České Budějovice a nově zastavuje ve Skalici nad Svitavou.