Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecká Drbna

Ukradl kabely na železniční trati, ohrozil tak bezpečnost dopravy

Dnes, 07:55KrimiLiberecko
 

Tahle krádež mohla mít i smrtelné následky. Možná si to zloděj neuvědomoval nebo mu to bylo jedno. Teď už ho policisté ale dopadli a zjistili, že toho na svém účtu má ještě víc.

 

Z Liberce do Drážďan a Žitavy budou dál jezdit vlaky Trilex

Dnes, 06:01DopravaLiberecko
 

Z Liberce do Drážďan a přes Německo do Ústeckého kraje budou dál jezdit vlaky Trilex. Společnost Die Länderbahn (dříve Vogtlandbahn) získala ve společné německo-české veřejné soutěži zakázku až do roku 2031. Dopravce zachová současný komfort...

 

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

čtvrtek, 23. května 2019, 19:52Společnost
 

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je jejich chování, které by v našich končinách bylo považováno za neetické a u našich západních sousedů za nezákonné....

 

Přijď na koncert a zachraň zvíře. V Liberci se bude hrát pro Obraz – obránce zvířat

čtvrtek, 23. května 2019, 19:07KulturaLiberecko
 

V klubu na konci Široké ulice to v sobotu ožije. Vystoupí zde celkem pět kapel. A výtěžek z celé akce půjde na neziskovou organizaci Obraz – obránci zvířat.

 

ZOO Liberec slaví Den dětí. Prohlídku spojí s divadlem

čtvrtek, 23. května 2019, 16:00SpolečnostLiberecko
 

V sobotu 1. června liberecká zoo oslaví svátek dětí. Všechny děti do patnácti let mají po celý den vstupné do zoologické zahrady zdarma.

 

Nový odbor s městským architektem bude řešit připravované projekty i dopravu v Liberci

čtvrtek, 23. května 2019, 15:07Liberecko
 

Liberec konečně bude mít městského architekta. Kdo to bude zatím není jasné. Rozhodne až výběrové řízení. Nový odbor by měl začít fungovat v červenci. Řešit by měl například územní plán nebo dopravu.

 

Tmavý podchod u arény projde proměnou. Bude širší, vyšší a bezbariérový

čtvrtek, 23. května 2019, 14:01SpolečnostLiberecko
 

Více než padesát milionů by měla stát rekonstrukce podchodu mezi Doubskou a ulicí 28. října, kterým se jde k aréně. Tmavý a nízký průchod vlastně úplně zmizí a na jeho místě vyroste nový – osvětlený, vyšší a širší a navíc bezbariérový, rampa...

 

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

čtvrtek, 23. května 2019, 13:16JabloneckoSpolečnost
 

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s kočárkem, celé rodiny i kamarádi. Milují ji běžci, inlajnisté i pejskaři. Ve zdejší lokalitě je ale stále co...

 

Kvůli pádu dívky z lanovky v Harrachově obžalovali její babičku. Hrozí jí rok vězení

čtvrtek, 23. května 2019, 11:23KrimiSemilsko
 

Státní zastupitelství v Semilech podalo k soudu obžalobu na babičku šestileté dívky, která v lednu spadla ze sedačkové lanovky v krkonošském Harrachově. Vyplývá to z vyjádření Silvie Sochorové z Okresního státního zastupitelství v Semilech. Za...

 

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

čtvrtek, 23. května 2019, 11:15Ostatní sportyLiberecko
 

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.