Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecká Drbna

Tramvají do Pavlovic nebo Ruprechtic? V budoucnu možná

pondělí, 10. června 2013, 20:30DopravaKauzy & Témata
 

Tramvají do Pavlovic nebo Ruprechtic? Nic nemožného, říkají zastupitelé. Územní plán města počítá s vybudováním trati do severní části Liberce. Vše závisí jen na budoucí finanční situaci města a případných investorech, na kterých by bylo...

 

Bez práce je 25 tisíc lidí, volných míst nejsou ani tři tisíce

pondělí, 10. června 2013, 18:00Zprávy
 

Najít práci na Liberecku není žádná legrace. K poslednímu květnovému dni bylo v Libereckém kraji bez práce 24 833 lidí. Je to o chloupek méně než v předchozím měsíci, konkrétně o 0,2 procenta. Aktuální počet nezaměstnaných lidí v kraji tak je 8,1...

 

Přívalový déšť vyplavoval sklepy na Frýdlantsku

pondělí, 10. června 2013, 15:12Zprávy
 

Zatímco většina obyvatel zaplavených oblastí ještě nestačila vysušit své domy po nedávné povodni, příroda o víkendu opět pohrozila. Přívalový déšť během několika hodin naplnil sklepy několika domů na Frýdlantsku nebo Semilsku.

 

Divadlo se na chvilku přestěhuje do archivu

pondělí, 10. června 2013, 11:32KulturaDrbna Radilka
 

Do minulosti divadla v Liberci vás zavede výstava, kterou chystají od úterý 11. června v místním Státním okresním archivu. Návštěvníci dostanou jedinečnou příležitost prohlédnout si třeba původní divadelní plakáty, fotografie a další zajímavé...

 

Vlaky z Křižan do Rynoltic nepojedou dva měsíce

pondělí, 10. června 2013, 07:05DopravaDrbna Radilka
 

Možná déle než dva měsíce se vlaky nedostanou na železniční trať mezi Křižany a Rynolticemi. Tam voda před nedávnem podemlela trať natolik, že odstraňování škod bude trvat minimálně do 31. července. Železniční dopravu tak zatím nahrazují autobusy.

 

Botanka dostane nový pavilon. Za devět milionů

neděle, 9. června 2013, 21:36ZprávyKauzy & Témata
 

Tak i světoznámá liberecká botanická zahrada se dočká vylepšení. V jejím areálu vyroste další pavilon, do kterého se nastěhuje sbírka leknínů. Rada města schválila vypsání veřejné zakázky, teď se bude čekat na zájemce.

 

Zastavte šmejdy! Pomoc můžete třeba podpisem petice

neděle, 9. června 2013, 13:04ZprávyKauzy & Témata
 

Jestli si myslíte, že Šmejdi, tedy banda prodejců – zlodějů, tahající z důchodců peníze za zbytečnosti, jsou jen virtuální realita nebo příběhy z jiných částí země, tak jste na velkém omylu. Jejich hamižné drápy jsou zaseklé i na Liberecku.

 

To jsou panoramata. Krajský úřad láká na vyhlídku

neděle, 9. června 2013, 10:27Zábava
 

Výhled na Liberec a celé jeho okolí opět nabízí vyhlídka v sedmnáctém patře Krajského úřadu. Veřejnosti zůstane otevřena do konce srpna. Do posledního přístupného patra úřadu můžete vystoupat legendárním pater nosterem, který je unikátem v...

 

Sbírky jsou v plném proudu. Déšť znova ohrožuje

sobota, 8. června 2013, 19:56Zprávy
 

Na jedné straně lidé organizují pomoc pro zatopené oblasti v různých koutech země, na druhé ale s napětím vzhlíží k obloze, na které se honí mračna a opět z ní prší. Hejtman v sobotu odpoledne vyhlásil pro Liberecký kraj pohotovost.

 

Nehodu v Jeřmanicících odnesl řidič, skončil v nemocnici

sobota, 8. června 2013, 13:11Krimi
 

Ošklivě vypadající nehoda zastavila dnes po poledni provoz mezi Dlouhým Mostem a Záskalím. Střet dvou osobních automobilů se neobešel bez zranění. Zdravotnická záchranná služba převezla do nemocnice řidiče jednoho automobilu.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.