Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nominované projekty do Stavby roku LK 2015

úterý, 4. srpna 2015, 09:29

Celkem patnáct projketů bylo nominováno do ankety Stavba roku Libereckého kraje 2015.

Waldorfska_materska_skola_Turnov__-_DalimericeJablonecká Střelnice. Foto: Martin BergmanTerminal_Zelezny_Brod_–_1._etapaStavebni_upravy_kaple_a_navsi_MasovSilnice_I-35_Bily_Kostel_-_Hradek_n-N_Rekonstrukce_objektu_kotelny_v_Zeleznem_BrodeRekonstrukce domu v liberecké ulici 8. března. photo: J. JiroutekPrestavba_krizovatky_silnice_I-35_a_ul.__Ceske_mladeze_v_Liberci_(II._etapa)Pavilon_lekninu_Botanicke_zahrady_LiberecObnova_silnic_po_povodnich_2010_III-03513_a_III-03515,_HermaniceNovy_vstup_do_ZOO_Liberec_-_Lidove_sady_(v_ramci_stavby_„Centrum_aktivniho_odpocinku_Lidove_sady,_LBC_–_ZOO“)Navrh_rodinneho_domu_twoCAB_houseRadek NejedloMachovo_jezero_-_oprava_vypustniho_zarizeniHeliport_Krajske_nemocnice_Liberec,_a.s.
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.