Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na slovíčko s Danem Ramzerem, starostou Frýdlantu a kandidátem na hejtmana Libereckého kraje

 

Liberecká Drbna si pro vás připravila poslední z předvolebních rozhovorů. Na vaše dotazy bude odpovídat v pondělí 3. října od 10:00 kandidát na hejtmana za ODS Dan Ramzer. Své otázky můžete posílat ale už nyní. Dan Ramzer se narodil 12. srpna 1969 v Liberci. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze, později si doplnil pedagogické vzdělání na Technické univerzitě v Liberci. Od roku 1992 působil jako pedagog na středním odborném učilišti ve Frýdlantu. V roce 1999 se stal ředitelem tohoto středního odborného učiliště. Od roku 2003 tamtéž vedl i sloučenou Střední hospodářskou školu. V roce 1994 byl zvolen členem zastupitelstva a místostarostou obce Višňová, nedaleko Frýdlantu, kde působil až do roku 2006. Od roku 2007 je starostou města Frýdlant na Liberecku. Od roku 2014 je předsedou regionálního sdružení ODS Libereckého regionu a též členem výkonné rady ODS. Aktivně se zasazuje o místní rozvoj, věnuje se problematice životního prostředí a stal se garantem několika vzdělávacích projektů s tímto zaměřením. Je ženatý, má syna a dvě dcery. Mezi jeho zájmy patří sport – především rekreační cyklistika, lyžování a vodáctví. Také s oblibou cestuje nebo si přečte dobrou knihu.

 
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

Otázka: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jako kandidáta na hejtmana, jestli nevíte, kde má nastarosti ničení krásných lesních cest v Jizerských horách a okolí a dělání s nich asfaltových dálnic?

Míra F.
 
 

Otázka: On-line rozhovor je u konce. Děkujeme za Vaše dotazy.

Liberecká Drbna
 
 

Otázka: Co si myslíte o povinné multikulturní výchově na školách?

Anonym
 

Odpověď: Ve školách se má především učit a musejí být nastavena jasná pravidla pro všechny. Bez rozdílu původu a pohlaví. 3.10.2016 10:34:33

Otázka: Jaký je Váš názor na nový zákon o tom, že politici nesmí vlastnit média? Je to podle Vás správný zákon?

Martin Horák
 

Odpověď: Ano je to správný zákon. Špatný zákon je ten, který zakazuje vlastnit majetek. Bohužel se projednávají obě věci v jednom zákoně. 3.10.2016 10:32:43

Otázka: Jaké jsou vaše reálné ambice před volbami?

Andrea F.
 

Odpověď: Uhájit stávajících 5 mandátů ODS v krajském zastupitelstvu a alespoň 2 přidat. A v případě volebního úspěchu nabídnout naše osobnosti a zkušenosti při sestavování nové "vládní" koalici Libereckého kraje. 3.10.2016 10:31:28

Otázka: Dopravní spojení na Frýdlantsko je žalostné. Všiml jsem si, že několik stran má v programu výstavbu nové silnice na Frýdlant. Myslíte, že je to možné? Co je pro to třeba udělat a kdy by mohla stát? Jak by se pak mohla urychlit cesta z Liberce do Frýdlantu?

František Novotný
 

Odpověď: Pane Novotný děkuji za Vaši otázku, ano vím o tom. Moc by mě zajímalo, kolik těch, kteří to teď mají ve svých programech, proto opravdu něco udělali. V tom máme svědomí čisté. Nová silnice se projektuje. Investiční příprava takové složité akce trvá 15 - 20 let. Nám chybí ještě 5-7 let. Cesta do Liberce se urychlí pokud se podaří "zavřít" polskou-českou hranici v Zawidově a Habarticích pro kamiony, ale to bude nejdříve od června 2017 a v Mníšku skončí výstavba chodníků, ale to bude až příští rok na podzim. 3.10.2016 10:29:50

Otázka: Zdravím vás, pane starosto. Zvládal byste práci starosty a hejtmana najednou? Nebylo by to příliš velké sousto?

Karolína Vašková
 

Odpověď: Starostu a hejtmana dohromady dělat nejde. 3.10.2016 10:25:01

Otázka: Jste si vědom toho, že ODS v Liberci nemá zrovna nejlepší jméno? Nemůže vám tahle skutečnost uškodit? Díky za odpověď.

Markéta Filová
 

Odpověď: Vím to. Právě i proto jsem se rozhodl kandidovat. Politika ODS je odpovědná politika. Ale odpovědnou politiku musejí dělat odpovědní lidé. 3.10.2016 10:24:38

Otázka: A vlastně ještě jedna otázka. Je nějaká věc, kterou byste jako hejtman změnil v první řadě?

Martin Patočka
 

Odpověď: Nebudu házet špínu na ty, kteří byli přede mnou. 3.10.2016 10:23:24

Otázka: Dobrý den, mohl byste jen krátce popsat, proč chcete být hejtmanem? Nemyslíte, že je to práce, která je neskutečně náročná v poměru s tím, kolik za to máte?

Luboš Kočí
 

Odpověď: Mám toho za sebou opravdu hodně. Myslím si ,že daleko víc než jiní, kteří hejtmany byli nebo na ně kandidují. Výčet mých pracovních a politických zkušeností najdete na mém webu. Býti hejtmanem se nebojím, ale záleží to na Vás, na voličích. 3.10.2016 10:22:38

Otázka: Zdravím. Mám jen jednu odtázku. Myslíte, že mají v dnešní době ještě budoucnost tradiční strany jako ODS, ČSSD nebo třeba KDU? Děkuju za odpověď.

Martin Patočka
 

Odpověď: Dobrý den pane Patočko, podle mého "klasické" strany budoucnost mají. Mají svá pevná pravidla, hiearchii, stojí za nimi konkrétní a co je nejdůležitější mají své principy a program. Volební uskupení dlouhodobě jen krátkodobý úspěch. Naší novodobé demokracii je teprve 27 let. Tak uvidíme, zda stranická politika přežije do druhé poloviny 21. století. Já věřím, že určitě. 3.10.2016 10:20:06

Otázka: Dobrý den pane Ramzere, jaká je nyní situace kolem frýdlantské nemocnice? Je nějaká posun oproti tomu, co se objevovalo v médiích v posledních měsících?

Karel Hanous
 

Odpověď: Pane Hanousi, od června 2016 nemáme žádnou zpětnou vazbu od nájemce nemocnice. Minulý týden jsem vyzval zástupce vlastníka Frýdlantské nemocnice, s.r.o. firmu EUC, že je nutné v jednáních pokročit. Až budou konkrétní výstupy, budeme Vás okamžitě informovat. 3.10.2016 10:16:32

Otázka: Dobrý den, vážím si toho, co děláte pro naše město. Chci vám jen popřát hodně štěstí a ať se vám daří nejen ve volbách.

Hana Nováková
 

Odpověď: Mnohokrát děkuji paní Nováková, pozitivní zprávy jsou pro mě i náš tým tím nejlepším motorem. 3.10.2016 10:14:50

Otázka: Žijete ve Frýdlantě nebo dojíždíte do města za prací každý den?

Adam Benko
 

Odpověď: Trvalé bydliště mám ve Frýdlantě. A jezdím "spát" ke své rodině do Poustky. 3.10.2016 10:13:53

Otázka: Nemyslíte, že je ODS už za zenitem? Proč jste se nerozhodl včas stranu odpustit a založit třeba nové hnutí?

Martina Gambárová
 

Odpověď: ODS za zenitem rozhodně není. Žádná jiná alternativa na úrovni liberální, demokratické strany v Česku není. Na rozdíl od ostatních "přeběhlíků", jsem se "svým" v dobách dobrých, ale i zlých. 3.10.2016 10:12:55

Otázka: Zdravím, zkuste mi prosím ve zkratce vysvětlit, proč volit právě ODS?

Martin Patočka
 

Odpověď: Pane Patočko, ODS je dlouhodobě téměř jedinou stranou, která podporuje soukromé podnikání, neútočí na základní lidské svobody, je demokratickou stranou a podporuje ty potřebné, kteří pomoc společnosti opravdu potřebují a nedokážou si pomoci sami. Je možné si vzít za příklad naše dlouhodobé působení na frýdlantské radnici, kdy se nám rámci koalic daří šetřit rozpočtové prostředky, rozumně investovat, podařilo se nám "poprat se" s následky povodní po roce 2010, máme propracovaný systém nakládání s odpadem, dlouhodobě zlepšujeme podmínky pro vzdělávání v mateřských a základních školách, podporujeme sport a kulturu a máme a plníme dlouhodobě komunitní plán. Na úrovni bezpečnosti dlouhodobě klesá na území města kriminalita i díky dlouhodobé spolupráci s Městkou policí Liberec. 3.10.2016 10:10:31

Otázka: Dobrý den, jaké řešení podle vás má vysoká nehodovost na Albrechtickém kopci. Dá se to nějak řešit?

Karel Hopner
 

Odpověď: Dobrý den pane Hopnere. Nehodovost na Albrechtickém kopci má 3 možná řešení. 1. Řidiči budou jezdit tak, jak mají. 2. Uděláme maximum proto, aby jsme na stávající komunikaci zlepšili to, co se zlepšit dá. A už se tak děje. Přibyly v zatáčkách bezpečnostní svodidla, doplnil se nástřik zvyšující adhezi, Policie ČR zvýšila intenzitu kontrol a v zimě musíme udělat maximum proto, aby v případě dopravní nehody, nebo sněhové kalamity nevjížděly na Frýdlantsko kamióny. 3. Uděláme maximum proto. aby se postavila mezi Krásnou studánkou a Dětřichovem nová, bezpečnější a rychlejší komunikace. 3.10.2016 10:06:04

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.