Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Potřebujete poradit s pojištěním Vašeho vozidla?

 

Potřebujete poradit s pojištěním Vašeho vozidla? Nejste si jisti, jak postupovat v případě výpovědi smlouvy, přechodu k jiné pojišťovně nebo při výběru vhodného pojištění? Na tyto i další dotazy se zeptejte zkušených poradců na pojištění motorových vozidel ze společnosti Srovnator.cz, kteří budou odpovídat minimálně dvakrát týdně.

 
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
 

Otázka: Dobrý den, přišel mi od pojišťovny dopis, kde mě informují o navýšení pojistného. S navýšením pojistného nesouhlasím. Co s tím mohu dělat? Děkuji

Jan
 

Odpověď: Dobrý den Jane, k navýšení pojistného během letošního roku dochází u všech pojišťoven. Pokud s navýšením pojistného nesouhlasíte, máte od obdržení tohoto dopisu, lhůtu jeden měsíc na vyjádření nesouhlasu, a možnost ukončit tuto pojistnou smlouvu. Nesmí se však jednat o navýšení z důvodu způsobené pojistné události. V případě, kdy Vám pojišťovna tuto informaci zaslala s dostatečným předstihem, můžete také ukončit pojistnou smlouvu k výročí, přičemž musí být písemná výpověď doručena pojišťovně minimálně šest týdnů před výročním datem. Na tomto odkazu si můžete vygenerovat výpověď, kterou poté stačí pouze vytisknout, podepsat a odeslat na adresu pojišťovny: https://www.srovnator.cz/povinne-ruceni-generator-vypovedi/ Jestliže si s ukončením pojistné smlouvy nebudete vědět rady, neváhejte se na nás obrátit na naší e-mailové adrese info@srovnator.cz nebo na naší infolince 841 292 292. Hezký den Vám přeje tým Srovnátora 17.10.2014 10:55:49

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.