Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Yogaholick. Nová závislost v Liberci.

středa, 17. května 2017, 09:16

Jóga. Wikipedie ji definuje jako obnovení spojení individuálního Já s universálním Bytím. Nezní to nijak zajímavě, ale opak je pravdou.
S blížícím se létem jsem se rozhodl, že svému tělu dopřeji další činnost kromě dvou hodin pekla týdně v podobě funkčního tréninku a odpírání si cukru v jakékoliv podobě. Nakonec jsem podlehl vyprávění své kolegyně v práci, která si ji nemohla vynachválit, stejně jako kamarádka argumentující i tím, že to s jejími hormony dělá divy.

Shodou okolností se v Liberci otevíralo nové studio Yogaholick, které nabízelo ukázkovou hodinu jógy zdarma všem bez ohledu na věk, pohlaví či fyzickou zdatnost a zkušenosti. Ideální, když už se mám ztrapnit, tak aspoň ušetřím kačky. Navíc ucpu pusu svému trenérovi, který mi neustále říká, že jsem zkrácený jako to zvířátko žijící v chlívě a mající rádo bláto a pomeje.

V den D jsem si sbalil do tašky potřebné věci a vyrazil vstříc svému osudu. Přivítalo mě poměrně prostorné a prosvětlené studio, které dýchalo příjemnou atmosférou. Hodinu vedla milá a mladá slečna lektorka, která se představila jako Magdalena. Ta posledních několik let strávila na cestách po celém světě a nabírala jógovou inspiraci a zkušenosti. To vše zakončila přímo v Indii, kde získala mezinárodní jógovou certifikaci. Seznámila nás s tím, co bude následovat a hodina mohla začít. Nejdřív jsme se rozdýchali a pak následovala dynamická hodina tzv. Hatha Flow jógy. Jedná se o lekci zachovávající tradiční indickou Hatha jógu, která zahrnuje fyzickou práci těla v kombinaci s dechem a meditací. Slovíčko flow nám pak zaručí dynamické přechody mezi pozicemi a všechno společně naplňuje Hatha jógový cíl, a to nalezení rovnováhy nejen fyzické, ale i duševní. Já osobně jsem nezvládl pořádně ani jednu pozici, ale což, snaha se cení. Celou hodinou provázel příjemný hlas slečny lektorky, která mi připomínala moji oblíbenou paní učitelku ze školky a také melodická hudba navozující uvolněnou atmosféru. Nejvíce se mi líbil závěr hodiny, kdy se leželo na podložce a relaxovalo. To mi šlo nejlépe a ukázalo se, že představivost mám opravdu velikou.

Odcházel jsem nabitý energií i přes svou naprostou lemplovitost a s rozhodnutím zkusit další hodinu. Ta se nesla v obdobném stylu , kdy jsem sice opět nezvládl žádnou pozici, ale jak jsem byl ujištěn, v józe nejde primárně být dokonalý a vše zvládnout, ale o to, aby si člověk udělal čas sám pro sebe a protáhl nejen fyzické tělo, ale uvolnil i mysl, a to hodina splnila na 110 %. Nakonec jsem absolvoval i jin jógu, která proti hatha józe není tak dynamická a soustředí se spíše na šlachy a klouby a naprosté uvolnění mysli. Po této hodině jsem sce odcházel o tisícovku lehčí, za to s permanentkou na 10 vstupů a v duchu dával za pravdu všem těm, kteří jógu pozitivně hodnotí a doporučují.

Na 99 % ze mě nikdy nebude jogín a pravděpodobně se nedotknu rukama země bez pokrčení nohou, ale ten pocit, kdy na 60 minut nechám odplynout veškeré starosti a dopřeji si vnitřní klid, stojí za to. A nemalý podíl na tom nese příjemné prostředí studia a v neposlední řadě milá, hodná a (pánové zbystřete) i krásná slečna lektorka.  

Pro více informací můžete navštívit webové stránky yogaholick.cz, kde se dozvíte více informací. Navíc první hodina je zdarma. A určitě se nebojte, když to zvládl takový sportovní antitalent jako já, tak vy určitě taky. A upřímně, kdo z nás nepotřebuje někdy/často/neustále si oddechnout a odbourat stres a načerpat pozitivní energii. K tomu je jóga ideální.

Napsal: Jiří Louda

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kam se poděly hlasy pro Marka Hilšera?...

  • Silný vítr a sněžení komplikují dopravu....

  • U libereckého letiště by měla vyrůst další...

  • Tragická náhoda při kácení stromu. Vymrštěné...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo může...

Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a...

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...