Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Povídka o moři

čtvrtek, 12. července 2018, 22:06

Jaké je tajemství hlubokého moře?

Nikdo se neodvážil si jít zaplavat do moře, které se nacházelo na severu ostrova. Vyprávěli příběhy o pláži, obklopená útesy a o její moři, že kdo vstoupil do vody, se nikdy nevrátil. Mysleli si, že je pláž zakletá. Místní si pomysleli na mořské příšery, o zlých skřítcích, nebo o velkou rybu, jejíchž obrovská tlama tě mohla celýho spolknout. Shaun přišel k zakleté pláži s jeho kamarádem Kylem. Tak jako ostatní před ním, zvědavost ho tam dovedla. Nejdříve, neviděli nic neobvyklého, jen klidné vlny, které narážely na útesy. Shaun si všiml něco třpytivého daleko ve vodě, jako třpytky od slunečního svitu, jenže ten den bylo zamračeno. „Půjdu a doplavu k těm třpytkám,“ řekl Shaun. „Ne, nechoď, nezapomeň, nikdo se nikdy nevrátil!“ přesvědčoval ho Kyle. „Neměj strach, Kyle, jsi tu, abys mě hlídal, musím to vědět!“ Shaun se svlíknul a plaval tak daleko, že se ztratil z Kyleovýho zraku. Shaun našel dámu, která tam taky plavala, shledal ji nádhernou. „Pojď se mnou, není třeba se obávat!“ Shaun nemohl myslet, kráska ho vzala za ruce a spolu se potopili k mořskému dnu. Byla to mořská víla a v hlubokém moři plavaly další mořské víly, všechny nádherné. Shaun zapomněl dýchat, a tak se utopil. Víla ho políbila a vzala si jeho duši a uchovala ji v hrnku s víkem, kde duše se časem vyvinula do stvoření člověka s ploutvemi. Tělo bez duše pokračovalo plout daleko do oceánu. Shaun se stal vílou a shledal život pod mořem pěkným a klidným.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: Ještěd zahalil kouř. Na hřebeni...

  • Tragická nehoda uzavřela silnici u Doks. Na...

  • Bezmoc ve veseckém domě. Město tam dočasně...

  • V průmyslové zóně hoří odpad v potrubí

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Za invazi v srpnu 1968 mohou Ukrajinci, šokoval svým vyjádřením komunista Filip

„Za invazi v srpnu 1968 mohou Ukrajinci.“ S takovýmto vyjádřením dnes rozčeřil vody předseda komunistické strany Vojtěch Filip. Ten nepřímo obvinil Ukrajince z ozbrojeného vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968. Ukrajinci podle něj byli hlavní silou invazních armád.

Aktualizováno před 13 hodinami

VIDEO: Pád mostu v Janově si vyžádal více než tři desítky obětí. Zřítil se i český kamion

Na části dálničního mostu, která se dnes před polednem zřítila v italském Janově, bylo v době neštěstí 35 osobních aut a tři kamiony. Uvedl to na tiskové konferenci mluvčí italské civilní obrany. Neštěstí si vyžádalo nejméně 30 obětí, podle italského ministerstva dopravy ale tento počet nejspíš nebude konečný. Televize Rai informuje také o 13 zraněných. Z mostu spadl i kamion pražské dopravní společnosti SPED-IT. Informaci České televize potvrdila firma. Řidič vozu neštěstí přežil. Česká diplomacie nemá zprávy o jiných českých zraněných či obětech.

Požár na Ještědu způsobila nedbalost, porost vzplanul možná nedopalkem nebo svíčkou

Příčinu včerejšího požáru v blízkosti hotelu a vysílače Ještěd řeší i nadále policie. Možných scénářů je hned několik.