Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ledová čarodějnice

čtvrtek, 1. března 2018, 17:22

Dobrá duše hřeje, nikdy nezmrzne

Vysoko na kopci nad vesničkou vládnul hrozný mráz kvůli jedné čarodějnici, kterou nikdo ani neviděl, jelikož jakmile se k ní někdo přiblížil i na tisíc stop, tak zmrznul. Říkali ji Ledová čarodějnice. Uměla i ovládnout osudy lidí, tím že vyryla do ledu obrazec, děj, který se posléze doopravdy stal. Kamarádila se s ptákem, který zimu snášel, a lišil se od ostatních ptáků, nazvala ho pták Ledovka. Pravidelně podávala čarodějnici zprávy o vesnici, hlavně kdo se choval dobře, tomu dopřála pěkný osud, a kdo naopak, tak ošklivý. Jednou kovář uhodil svoji ženu, a tak čarodějnice vyryla do ledu, jak si zlomí ruku. To se mu pak přihodilo. Lidé dobře věděli o její moci, a to se jim nelíbilo. Někteří se vydali za ní ji odstranit, ale po cestě zmrzli. Co ale nevěděli, že jí život nelíbil, moc se netěšila ze své samoty, a přála si se stát obyčejným člověkem. Trápila se i tím, že někteří, kvůli jejímu mrazu, přišli o život. Jednou mlynář si pomyslel: „Půjdu jí pomoc, je tam tak sama, nabídnu ji něhu.“ A tak se tam vydal, i když mu to rozmlouvali. Zázrakem se mu podařilo se k ní dostat, aniž by ucítil chlad. Představoval si dospělou ženu, ale našel dívku s chladně modrou pletí, bíle zářivýma očima a třpytivě bílými dlouhými vlasy. Čarodějnici to příjemně překvapilo. Mráz ji chránil před těmi, kteří přicházeli se zlým úmyslem, ale mlynář přicházel s úmyslem dobrým. „Já tě obejmu a vysvobodím tě,“ nabídnul ji mlynář. Přijala to. Objímali se a jeho teplo ji roztálo a její duše se rozpustila do půdy. Mráz zmizel a změnil se na jaro. Na tom místě časem vyrostl krásný strom s barevnými listy. Lidé tam chodili. A když strom objali, tak zůstali zdraví a nepodlehli nemocem.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Havárie v liberecké spalovně. Těžce...

  • Na libereckém nádraží se chtěl oběsit muž,...

  • KOMENTÁŘ: Lesk a bída Kazmova velkolepého...

  • Čelní srážka u Globusu. Při nehodě se...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Za dílo budete muset zaplatit, i když se na ceně nedomluvíte

Domluvit se na ceně toho, čemu se říká dílo, bývá složité. Dílem může být stavba či rekonstrukce domu nebo bytu, výroba nábytku na míru z objednatelem dodaného materiálu, oprava auta, zkrácení dlouhých nohavic a mnoho dalšího. Pro spotřebitele je cena důležitá, ale z pohledu občanského zákoníku se nejedná o takzvanou podstatnou náležitost smlouvy. Jak předcházet nedorozumění?

Pan Ho před soudem: Podzimní proces v USA může ukázat, jak Zeman přišel k čínskému poradci

V korupčním skandálu neziskového křídla čínské společnosti CEFC nastal další zajímavý zlom. Jak informují New York Times, v pátek 14. září stáhli federální žalobci v USA obvinění proti Cheikhu Gadiovi, bývalému ministru zahraničí Senegalu. Případ se týká i Česka, kde byla CEFC donedávna velmi aktivní. Bývalý šéf skupiny Jie Ťien-ming i přes vyšetřování v Číně zůstává poradcem prezidenta Zemana.

Čtyři bývalí manažeři z vnitra čelí obžalobě za smlouvy s Fujitsu

Čtyři bývalí vedoucí zaměstnanci ministerstva vnitra stanou před soudem kvůli obvinění, že při sjednávání smluvních dodatků s firmou Fujitsu Technology porušili své povinnosti při správě majetku státu a obcházeli zákon o veřejných zakázkách. Podle obžaloby, kterou má ČTK k dispozici, způsobili obžalovaní vnitru celkovou škodu 11,7 milionu korun. Mezi stíhanými je i exředitel odboru eGovernmentu Miroslav Duda, kterého už soudy potrestaly tříletou podmínkou v souvislosti se zmanipulováním zakázky na výplatu sociálních dávek.