Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ledová čarodějnice

čtvrtek, 1. března 2018, 17:22

Dobrá duše hřeje, nikdy nezmrzne

Vysoko na kopci nad vesničkou vládnul hrozný mráz kvůli jedné čarodějnici, kterou nikdo ani neviděl, jelikož jakmile se k ní někdo přiblížil i na tisíc stop, tak zmrznul. Říkali ji Ledová čarodějnice. Uměla i ovládnout osudy lidí, tím že vyryla do ledu obrazec, děj, který se posléze doopravdy stal. Kamarádila se s ptákem, který zimu snášel, a lišil se od ostatních ptáků, nazvala ho pták Ledovka. Pravidelně podávala čarodějnici zprávy o vesnici, hlavně kdo se choval dobře, tomu dopřála pěkný osud, a kdo naopak, tak ošklivý. Jednou kovář uhodil svoji ženu, a tak čarodějnice vyryla do ledu, jak si zlomí ruku. To se mu pak přihodilo. Lidé dobře věděli o její moci, a to se jim nelíbilo. Někteří se vydali za ní ji odstranit, ale po cestě zmrzli. Co ale nevěděli, že jí život nelíbil, moc se netěšila ze své samoty, a přála si se stát obyčejným člověkem. Trápila se i tím, že někteří, kvůli jejímu mrazu, přišli o život. Jednou mlynář si pomyslel: „Půjdu jí pomoc, je tam tak sama, nabídnu ji něhu.“ A tak se tam vydal, i když mu to rozmlouvali. Zázrakem se mu podařilo se k ní dostat, aniž by ucítil chlad. Představoval si dospělou ženu, ale našel dívku s chladně modrou pletí, bíle zářivýma očima a třpytivě bílými dlouhými vlasy. Čarodějnici to příjemně překvapilo. Mráz ji chránil před těmi, kteří přicházeli se zlým úmyslem, ale mlynář přicházel s úmyslem dobrým. „Já tě obejmu a vysvobodím tě,“ nabídnul ji mlynář. Přijala to. Objímali se a jeho teplo ji roztálo a její duše se rozpustila do půdy. Mráz zmizel a změnil se na jaro. Na tom místě časem vyrostl krásný strom s barevnými listy. Lidé tam chodili. A když strom objali, tak zůstali zdraví a nepodlehli nemocem.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie pátrá po uprchlém vězni. Pomoci může...

  • Na Liberec míří další bouřky a silný vítr....

  • Do centra Liberce se vrací McDonald's. Novou...

  • FOTO: Jeřábu za jízdy explodovala...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policisté na víkend chystají rozsáhlé kontroly. Zaměří se na rychlost, pásy nebo telefonování

Dopravní policie startuje celorepublikovou dopravně bezpečnostní akci, při níž se zaměří na bezpečnost provozu. A tak se bude měřit rychlost a kontrolovat používání pásů nebo telefonování za jízdy.

Licencování řidičů taxi: Figurant vyzkoušel na vlastní kůži byrokracii celého procesu

Problém s regulací v oblasti poskytování přepravních služeb je velice intenzivně diskutovaným tématem, obzvláště konflikt mezi tradiční taxislužbou a moderními platformami, který se ve značné míře odehrává především v Praze. To reflektují jednání na úrovni vlády, ministerstev nebo magistrátů o podobě regulace. Ta současná je nevyhovující, především kvůli nadbytečné byrokracii. O tom se přesvědčil figurant Centra ekonomických a tržních analýz (CETA), který procesem získání všech nutných povolení pro výkon taxislužby osobně prošel.

Do vlády míří Malá a Nováková, obranu převezme Metnar

Osm změn ve srovnání s aktuálním kabinetem v demisi by měla doznat druhá vládní sestava Andreje Babiše (ANO), pokud jeho hnutí vytvoří koalici s ČSSD. Babiš dnes oznámil, že kromě pěti postů uvolněných pro sociální demokraty obmění další tři místa ve vládě z devíti, která ANO zůstanou. Ministrem obrany se stane dosavadní ministr vnitra Lubomír Metnar, který nahradí Karlu Šlechtovou (oba za ANO). Poslankyně Taťána Malá vystřídá ve funkci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (oba ANO). Ministryní průmyslu bude podnikatelka a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková, ve funkci vystřídá Tomáše Hünera (za ANO).