Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Rande v metru

úterý, 13. března 2018, 11:47

Láska může být slepá

Další blbej den, v blbý škole, v blbém metru, pak zpátky domů k blbým rodičům… Nataša si promítala svůj denní stereotyp v hlavě. Neměla ráda ranní jízdu metrem, napakovaným pasažéry. Již delší dobu si všimla muže, který se vždy držel blízko ní, a snažil se dívat na ní nenápadně. Jakmile se k němu očima otočila, tak se podíval jinam. Strašně jí to vadilo. Uteču, jakmile to bude možné, najdu si bohatýho chlapa a budu si užívat jeho prachy a zbavím se toho slídila a nebudu muset poslouchat kecy rodičů.

Onen slídil nemohl přestat na ní myslet. Je krasná, si pomyslel. Vypadá mile, určitě je milá. Pomyslel si o ní jen to nejhezčí, jak si budou ve všem rozumět, jak by jejich vztah fungoval v harmonii, jaké měla dobré srdce atd. Ale nevěděl o ni, že se platonicky zamiloval do spratka, kterému bylo sotva 14, ale jeho očima vypadala na 25, měla sklony ke krádežím, lhala rodičům, zneužila ochotu kluků, kterým se líbila. Představoval si případný rozhovor s ní, ale neodvážil se jí oslovit. Již delší dobu s sebou nosil pro ni dar – předražený diamantový náhrdelník, někdy si ho v metru prohlížel. Nataša se k němu přiblížila a mile se na ně usmála. Díval se na ni s otevřenou pusou, zmrazila ho nervozita. Podala mu papírek a řekla sladce: „Zavolej mi,“ pak vystoupila z metra. Na papíře stála zpráva: „Díky zvrhlíku“ Pak si ihned zkontroloval kapse a došlo mu, že mu ukradla ten náhrdelník. Pak ji nikdy nespatřil.   

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Studenti budou stávkovat. Vadí jim trestně...

  • Tragické úmrtí muže, kterého zasypala siláž,...

  • Nová silnice z Liberce do Jablonce nad Nisou...

  • Vyšetřování tragické nehody ve...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak fungují referenda ve Švýcarsku?

V rámci debat o zavedení obecného referenda je často zmiňováno Švýcarsko jako příklad země, ve...

Myjete nádobí v ruce? Vezměte si raději rukavice

Více než třetina tuzemských domácností vlastní myčku nádobí, přípravek pro ruční mytí však někdy...

Putin obhájil mandát, po sečtení třetiny hlasů má 74 procent

Ruský vůdce Vladimir Putin dnes podle očekávání s přehledem a velkým náskokem obhájil už v prvním...