Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Kdyby trouba uměla mluvit

neděle, 10. května 2015, 15:32

Moje trouba mě dřív milovala. V poklidu a nerušeně odpočívala, nikdy se nemusela namáhat. Netrpěla tím, že bych do ní cpala mraženou pizzu typu Hawaii, nebo podobné, slovy známého kuchaře řečeno, šmakulády.

Cosi blíže nespecifikovaného se ale změnilo a teď se, chudák holka, musí pěkně otáčet. Minimálně párkrát do týdne. Jak to bere dosud nevím, ale řekla bych, že by si neměla stěžovat. Její život je konečně naplněný, a tak se jen bezcílně nepoflakuje.  

Bábovka, konečně!

Člověk by řekl, že upéct bábovku je úkol jednoduchý. Moje trouba ale byla svědkem bábovkové apokalypsy nespočetněkrát, a tak ví, že to není pravda. A takhle to bylo skoro se vším.  Po pár nezdařených pokusech ale zjistila, že zmíněná bábovka je věc navýsost posvátná, a že se třeba Crème Brûlée nebo tzv. „Číský dort“ můžou jít klouzat. Je to totiž nádherný pocit, když uděláte něco sami.

O to lépe, když je to něco tradičního a vy můžete říct: „hele tohle umim“.  Takže teď věřím, že kdyby moje trouba uměla mluvit, nepomluvila by mě. Doufám, že by shovívavě zamlčela některé „natajňačku“ vyhozené pokusy, že by řekla, že se snažím, a po okraj jí necpu předpřipravenými blafy, které jedí ti, kteří jsou buď děsně vytížení, nebo kašlou na sebe, svoji životosprávu a vůbec, na svoji troubu!

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Velitelé dobrovolných hasičů dostanou od...

  • V nákupním centru Forum prasklo vodovodní...

  • Vánoční stromek nesl ve tři ráno Libercem....

  • Hoteliérka žaluje město o statisíce. Vadí...

Reklama